Kosz Mojżesza

Kosz Mojżesza

0

W ciągu ostatnich lat doszło do ogromnego rozwoju w dziedzinie artykułów dziecięcych. Pojawia się coraz to więcej gadżetów, które mają za zadanie ułatwić rodzicom poradzić sobie w trakcie tych pierwszych miesięcy zaraz po porodzie. Wiele z tych dodatków umożliwia zapewnienie dziecku nie tylko bezpieczeństwa, ale i również większej wygody.

 

Jednym z bardzo często wybieranych artykułów dziecięcych jest kosz Mojżesza. Jak sama nazwa sugeruje, kosz Mojżesza to wcale nie jest nowy wynalazek. Model kosza Mojżesza był znany i używany od wieków, ponieważ zapewnia to co małe dzieci potrzebują najbardziej, czyli bardzo przytulne i wygodne miejsce. Często bowiem się zapomina, że małe dzieci nie przepadają za dużymi przestrzeniami. Po dziewięciu miesiącach w brzuchu mamy są przyzwyczajone do ograniczonej i zamkniętej przestrzeni. Dlatego też leżenie w dużym i przestrzennym łóżeczku może być dla maluszka nowym i niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Niektóre dzieci wręcz nie mogą poradzić sobie ze spaniem w takim łóżeczku, co jest powodem wielu nieprzespanych nocy zarówno dla niemowlaka, jak i dla jego rodziców.

Kosz Mojżesza alternatywą dla łóżeczka.

Dlatego też kosz Mojżesza to bardzo dobra i ciekawa alternatywa dla standardowego łóżeczka dla dzieci. Można zakupić do niego stojak, dzięki któremu będzie mógł pełnić rolę dokładnie taką samą jak łóżeczko, przy czym wciąż pozostanie w pełni przenośny. Oprócz tego kolejną znaczącą zaletą jest to, że kosz Mojżesza zajmuje znacznie mniej miejsca niż łóżeczko. Zatem jeżeli w mieszkaniu rodziców brakuje miejsca, to lepiej jest wybrać kosz Mojżesza zamiast standardowego łóżeczka.

Praktyczne wykorzystanie kosza.

Wedle swojej oryginalnej funkcji, kosz Mojżesza może być wykorzystany jako sposób przenoszenia dzieci z miejsca na miejsce. Ta mobilność jest dodatkowym plusem i może być wykorzystywana na wiele kreatywnych sposobów. Zamiast kupowania zwykłego stojaka, aby przekształcić kosz Mojżesza w łóżeczko, można zakupić dodatkowe stelaże, po których złożeniu razem z koszem uzyskuje się kołyskę. Ruchy kołysania z całą pewnością pomogą w zaśnięciu wielu maluchom. Oprócz tego można również zakupić kosz Mojżesza z dołączanym daszkiem. Taki daszek nie tylko służy od ochrony dziecka podczas spacerów na zewnątrz. Poza tym, do takiego daszku można przyczepić różnego rodzaju zabawki, na których skupiać będzie się wzrok dziecka.

Kosz Mojżesza zazwyczaj owinięty jest pokrowcem, który można łatwo zdjąć i wyprać. Jest to duże ułatwienie, bo jak wiadomo, opieka nad maluchem jest zadaniem przy którym nie brakuje okazji, żeby się pobrudzić.

Koszt dostępny w sklepie dziecięcym online e-babystuff.pl

Jedynym minusem jak przychodzi do głowy, gdy omawiany jest kosz Mojżesza to fakt, że można z niego korzystać stosunkowo krótko. Bardzo szybko bowiem dziecko dorasta i zwyczajnie się dłużej nie zmieści w koszu. Ale pomijając ten szczegół, to kosz Mojżesza wciąż jest dobrą inwestycją dla każdych nowych rodziców, przynajmniej na te parę pierwszych, kluczowych miesięcy. Podsumowując, kosz Mojżesza to rozwiązanie bardzo komfortowe i praktyczne zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców.