Kuchnia w kształcie litery G

Kuchnia w kształcie litery G

0

Kuchnie w kształcie litery G to jedne z najrzadziej wybieranych rozwiązań, choć mają wiele zalet Nieco bardziej zaawansowana forma może odstraszać lub przegrywać w pojedynku z kuchniami L oraz U. Kształt G również ma wiele do zaoferowania. Czym zatem są kuchnie w kształcie w litery G? Kiedy warto je stosować? Jak możemy je aranżować? Odpowiedzi, przydatne porady i praktyczne wskazówki — poniżej.

 

Czym są kuchnie w kształcie litery G?

Kuchnie w kształcie litery G to kuchnie, które na wszystkich trzech swoich ścianach posiadają zabudowanie np. blaty czy szafki, a samo wejście do kuchni w tym wypadku nie jest w pełni otwarte a zastawione do połowy zabudową. Zabudowane wejście przeważnie nie posiada szafek do sufitu, co sprawia, że element umieszczony w jednej połowie wejścia do kuchni, pełni funkcję dekoracyjną i można wykorzystać go, do nadania charakteru pomieszczeniu.

 

Kiedy warto je stosować?

Kuchnie w kształcie litery G warto stosować w kilku wypadkach. Pierwszy z nich to małe kuchnie, ale z szerokim wejściem. Dzięki temu uzyskamy dodatkową przestrzeń roboczą i będziemy mogli dobrze wykorzystać miejsce w wejściu. Taki rodzaj kuchni sprawdzi się również, gdy mamy kuchnię otwartą np. na salon lub jadalnię. Wiele miejsca na połączeniu tych dwóch pomieszczeń warto wykorzystać na bar, blat roboczy czy kształt przypominający wyspę. Wejście do kuchni, które jest do połowy zabudowane, warto zastawić np. wysokim blatem na podporze i nie wykonywać zabudowy do ziemi. Powiększy to optycznie pomieszczenie i będzie wyglądało estetycznie.