Lakier do felg- charakterystyka

Lakier do felg- charakterystyka

0

Felgi są jednym z elementów samochodu, które wraz z czasem ulegają zniszczeniu. Warto zadbać o ten aspekt, ponieważ zdecydowanie poprawia on ogólny wygląd auta.
Na rynku dostępne są różnorakie lakiery do felg, które bardzo szybko przywrócą świeżość felgom.

Przed zakupem preparatu należy jednak zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników, które będą decydować o skuteczności środka.

Felgi stalowe

Lakier do felg stalowych musi charakteryzować się przede wszystkim skuteczną ochroną przed wodą, a tym samym przed korozją. Można go używać także jako środka odrdzewiającego.

W tej kwestii idealnie sprawdzi się emalia ftalowa, która doskonale zabezpiecza przed wilgocią.
Emalia bardzo łatwo rozprowadza się po powierzchni i się jej trzyma. Produkt został stworzony na bazie żywicy alkidowej.
Emalia gwarantuje, że felgi odzyskują piękny, metaliczny i wyrazisty kolor.
Chcąc zapewnić jeszcze skuteczniejszą ochronę, dobrym wyborem będzie zakup emalii ftalowej karbamidowe, która dzięki dodatkowym składnikom działa jeszcze lepiej.

Felgi aluminiowe

Lakier do felg aluminiowych w pierwszej kolejności powinien dokładnie utwardzić powierzchnię. Dodatkowo musi on chronić przed niekorzystnym wpływem wilgoci oraz promieniowania ultrafioletowego.

Będąc posiadaczem felg aluminiowych warto zaopatrzyć się w lakier w sprayu. Sam proces lakierowania przy użyciu sprayu jest proste, a zarazem skuteczne. Spray doskonale utwardza powierzchnię felgi co gwarantuje skuteczną ochronę na wiele lat.
Podczas samego lakierowania trzeba pamiętać by w razie trudnych warunków atmosferycznych, przenieść pracę do zamkniętego pomieszczenia.

Lakier akrylowy

Posiadając oba typy felg warto postawić na uniwersalność. Takim właśnie wyborem jest lakier akrylowy. Jest on wyprodukowany na bazie wody, dzięki czemu niezwykle szybko schnie oraz dobrze się przyczepia do powierzchni. Jak większość lakierów, tak i ten zabezpiecza przed promieniowaniem UV oraz wilgocią. To idealne wyjścia dla posiadaczy felg aluminiowych i stalowych.

Reasumując, szeroki wybór lakierów do felg na rynku sprawia, że niezwykle trudno wybrać dobre i skuteczny preparat. Do felg stalowych najlepszym zakupem będzie emalia ftalowa, zaś do felg aluminiowych lakier w sprayu.
Stawiając na uniwersalność warto zakupić lakier akrylowy, który jest równie skuteczny co pozostałe.

Farbę do zacisków hamulcowych kupisz na Lakiery24.com