Leczenie masażem

Leczenie masażem

0

Masaże nie są żadną nowością – stosowano je już w odległej starożytności i to nie tylko w Europie. Lecznicze masaże cieszyły się dobrą opinią wśród dawnych medyków. Współczesna nauka zaś potwierdziła znaczną część dawnej wiedzy dotyczącej masaży i ich leczniczych właściwości. Jaki jest dobroczynny wpływ masażu na organizm?

Jak to działa?

Podczas masowania naczynia skórne ulegają rozszerzeniu. Dzięki temu poprawia się odżywienie skóry i gruczołów, które się w niej znajdują. Obieg krwi i chłonki w naczyniach skórnych przyspiesza, co powoduje lepsze dostarczanie organom substancji odżywczych. Oprócz lepszego odżywiania szybciej usuwane są zbędne produkty przemiany materii. Masaż leczniczy dzięki temu likwiduje objawy zastoinowe, powoduje wchłanianie się obrzęków i odpływ krwi.

Masaż powoduje to, że organizm szybciej, sprawniej się regeneruje. Ma to znaczenie i dla zdrowia i dla urody. Ulga, którą przynosi masaż, wpływa także na poprawę samopoczucia oraz ma wpływ na zmniejszenie się bezsenności. Masaż leczniczy działa na skórę, tkankę łączną i tłuszczową, na zakończenia nerwowe w skórze i na układ krwionośny i chłonny oraz układ ruchu.

Odprężenie i leczenie

Masaż leczniczy pomaga pobudzić przemianę materii oraz krążenie. Ugniatanie, głaskanie, uciskanie, rozcieranie – to wszystko nie tylko wspomaga organizm ale przynosi także odprężenie. Dzięki temu jest korzystny zarówno dla ciała jak i dla psyche.

Ukojenie, spokój, konieczność oderwania się od codzienności i pośpiechu wspaniale wpływają na zdrowie psychiczne. Trudno to przecenić – współczesny świat nakłania raczej do pośpiechu i stresu niż wyciszenia i zatrzymania się w biegu. Masaż, poza tym, że w bardzo fizyczny sposób wpływa na całe ciało, jest doskonałym przykładem działania holistycznego, czyli wpływającego na całego człowieka.

Dobry masażysta

Poszukiwanie odpowiedniego gabinetu do masażu leczniczego warto zacząć od zapoznania się z opiniami innych pacjentów. Warto brać od uwagę opinie na temat konkretnych masażystów, ale i samego miejsca. Czym się kierować?

Masażysta powinien móc wykazać się odpowiednim wykształceniem. I nie chodzi tu o dyplomy z krótkich kursów ale o wiedzę zdobytą na odpowiednich uczelniach i w szkołach. Dobry masażysta potrafi dokładnie wytłumaczyć celowość i działanie poszczególnych zabiegów, które zamierza wykonać.

Miejsce powinno spełniać wysokie standardy pod względem higieny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA