Łóżko z drewna litego  – czy to dobry wybór?

Łóżko z drewna litego – czy to dobry wybór?

0

W salonach meblowych oraz w sklepach internetowych specjalizujących się w meblach znajdziemy wiele interesujących modeli łóżek. Wybór konkretnego modelu może jednak zająć nam sporo czasu – wszystko za sprawą licznych udogodnień, oferowanych nam przez producentów. Jakie łóżko okaże się strzałem w dziesiątkę? Z pewnością warto zainteresować się konstrukcjami tworzonymi z litego drewna.

Co warto wiedzieć o litym drewnie?

Lite drewno pozyskiwane jest z takich gatunków jak sosna, dąb, buk. Zanim jednak trafi do pracowni stolarskich jest starannie selekcjonowane – odrzucane są bele posiadające skazy, sęki. Kolejno wybrane bele transportowane są do dużych magazynów, gdzie poddawane są procesom suszenia. Dzięki wysuszeniu minimalizowane jest ryzyko pojawienia się pleśni wewnątrz tworzywa. Dopiero wtedy drewno trafia do stolarzy.
Lite drewno odznacza się przede wszystkim wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie zmiennych temperatur, wnikanie brudu czy wilgoci. Producenci mogą zaproponować klientom pozostawienie drewna bez lakieru lub też wykorzystanie bejcy. Ta ostatnia może dodatkowo chronić drewno, lub subtelnie zmienić jego kolor.
Z litego drewna tworzy się przede wszystkim ramy łóżek, ale również komody, szafy, niewielkie szafki nocne, regały. Producenci łóżek z litego drewna dodatkowo uzupełniają oferowane przez siebie produkty o zagłówki, szuflady, wewnętrzne komory.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl