Małe sypialniane aranżacje

Małe sypialniane aranżacje

0

Mała sypialnia, pomimo swojej ograniczonej przestrzeni, może być bardzo funkcjonalnym i estetycznym pomieszczeniem. Wystarczy tylko, że podczas aranżowania małej sypialni dobrze wykorzystamy każdy metr, a będziemy mieli sypialnię godną pozazdroszczenia.

Aranżowanie małej sypialni pod zabudowę

Aranżowanie małej sypialni zacznijmy od zaplanowania funkcji dla każdego zagłębienia i załomu jaki się tam znajdzie. Nie oznacza to jednak faktu, że mamy postawić na wielką ilość mebli. Wręcz przeciwnie. Po pierwsze łóżko z dodatkowymi schowkami, dzięki którym uda nam się zaoszczędzić na miejscu do chowania tekstyliów do spania. Malutkie stoliki nocne na których stanie lampka. Można z nich zrezygnować na rzecz półki, która będzie zawieszona nad łóżkiem. Stosowanie stolików nocnych oraz półki może zostać uznane już za zbytnie przeładowanie przestrzeni. 

Pojemna szafa

Podczas aranżowania małej sypialni nie zapominajmy o szafie na ubrania. Starajmy się ją jednak wykonać pod zabudowę na jednej ścianie, dzięki czemu uda nam się tam wykorzystać każdy centymetr podłogi. Przy czym jednak postawmy na prostotę i brak jakichkolwiek zdobień na drzwiach szafy, które mają być wykonane metodą przesuwną. Zamiast ozdób na drzwiach powieśmy na całej powierzchni lustra, które nie tylko pomogą nam trafnie dobierać codziennie garderobę. Takie duże lustra świetnie wpływają również na efekty wizualne, dzięki czemu cała powierzchnia  małej sypialni będzie wydawać się o wiele większa niż jest w rzeczywistości.