Mały taras – inspiracje

Mały taras – inspiracje

0

Urządzanie tarasu to prawdziwa przyjemność. Łącząc ze sobą piękne rośliny, stylowe meble i dodatki możesz stworzyć cieszącą oczy, komfortową strefę sprzyjającą rodzinnej integracji i odpoczynkowi. Dzisiaj zastanowimy się, jak zaadaptować niewielkie patio. Sprawdź nasze inspiracje na taras i przekonaj się, że mały metraż nie musi być żadnym ograniczeniem!

Tarasowe inspiracje z najlepszych katalogów

Urządzając niewielki taras, warto kierować się zasadą – im jaśniej, tym lepiej! Nie od dziś wiadomo, że małe pomieszczenia „nie lubią” ciemnych kolorów i masywnych mebli. W ogrodzie ta zasada również się sprawdza.

Urządzanie tarasu zacznij od podstaw, czyli od podłogi. Zrezygnuj z ciemnych, drobnych płytek na rzecz drewnianych desek w jasnym kolorze. Naturalna struktura nada kompozycji modnego, naturalnego charakteru. Taras będzie wydawał się większy, kiedy zrezygnujesz z barierek na rzecz otwartego układu.

Jeśli na Twoim patio brakuje miejsca na ulubione gatunki roślin, klasyczne donice zastąp ogrodami wertykalnymi. Niezwykle modne kompozycje roślinne montowane na elewacji nadadzą przestrzeni niebanalnego charakteru, a jednocześnie pozwolą Ci być bliżej natury.

Nieocenionym pomocnikiem ogrodowych rewolucji jest Internet! W sieci znajdziesz ciekawe inspiracje na taras, które możesz przenieść na grunt swojego ogrodu.

Jakie meble wybrać?

Nawet najpiękniejszy taras będzie bezużyteczny, jeśli zabraknie na nim odpowiednich mebli. W wymagającym, zewnętrznym środowisku najlepiej sprawdzą się meble wykonane z technorattanu – syntetycznego tworzywa o nieprzeciętnej odporności na czynniki zewnętrzne. Jeśli nie chcesz, aby duży komplet zajmował na tarasie cenne miejsce, postaw na niebanalny mebel – dużą huśtawkę o zabudowanej formie albo niewielką, zgrabną kanapę zestawioną ze stolikiem kawowym.