Meble kuchenne w stylu industrialnym

Meble kuchenne w stylu industrialnym

0

Obecnie w aranżacji wnętrz króluje surowy styl industrialny, który wyróżnia się zastosowaniem elementów z metalu oraz drewna. Cechuje się otwartymi przestrzeniami, które dotyczą głównie kuchni i salonu. Dlatego też oba te pomieszczenia powinny być tworzone w podobnym stylu z zastosowaniem nowoczesnych i praktycznych mebli.

Szeroki wybór mebli do kuchni

W stacjonarnych salonach meblowych oraz w sklepach internetowych znaleźć można wiele pomysłów na urządzenie kuchni. Zazwyczaj pomieszczenie to aranżuje się na dwa sposoby. Poprzez wstawienie do niej gotowego zestawu mebli lub zlecenie wykonania zabudowy. Oba te warianty mają swoje niewątpliwe zalety. Gotowy zestaw mebli posiada przede wszystkim atrakcyjną cenę i jest zazwyczaj dostępny od ręki. Natomiast zabudowa daje większe pole do popisu w aranżacji kuchni i pozwala na zagospodarowanie niemal całej wolnej przestrzeni. Szeroki wybór frontów, korpusów oraz uchwytów pozwala na stworzenie własnej, oryginalnej kompozycji. Duża ilość szafek i półek pozwoli na utrzymanie kuchni w czystości, dzięki czemu meble kuchenne warszawa są funkcjonalne.

Innowacyjne rozwiązania w budowie mebli

Nowoczesne meble kuchenne warszawa posiadają wiele udogodnień. Jednymi z nich jest cichy domyk szuflad i szafek, dzięki czemu zamykanie ich nie powoduje hałasu. Dla estetycznego wyglądu stosuje się natomiast system tip-on, który daje możliwość otwierania drzwi bez użycia uchwytów. Wystarczy docisnąć, a szafka sama się otworzy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dla osób ceniących sobie harmonie w kuchni. System ten idealnie sprawdzi się na frontach z połyskiem. Kolejną rzeczą, która zasługuje na uwagę jest sposób tworzenia miejsca do przechowywania produktów. Coraz częściej są to wysuwane z szafek metalowe kosze, z których można wyjąć pojemniki z suchą żywnością, bez konieczności sięgania w głąb półki.

Klasyczne dodatki w nowoczesnym wnętrzu

Te i inne rozwiązania są stosowane zarówno w zabudowach kuchennych jak i w gotowych zestawach. Sprawdzą się w kuchni o każdej stylistyce wnętrza, także i industrialnej. Obecnie w modzie są meble kuchenne warszawa w odcieniach bieli i szarości. Innowacją jest dodanie do nich elementów z litego drewna. Przykładem jest blat roboczy. Ten rodzaj blatu jest bardzo wytrzymały, a powstałe na nim rysy można bez trudu usunąć przy pomocy szlifierki. Drewno ma także swoje zastosowanie w produkcji frontów mebli kuchennych, przez co nabierają one loftowego charakteru. Całości dopełni metalowy lub granitowy zlew idealnie wpasowujący się w stylizację.

Więcej informacji znajdziesz na stronie meble kuchenne Warszawa