Meble ogrodowe – nowe czy używane?

Meble ogrodowe – nowe czy używane?

0

Jeżeli zbliża się wiosna, na nasze podwórko zaczyna zaglądać słońce, mamy ochotę wyjść i złapać go jak najwięcej. Czas spędzony na zewnątrz niezwykle uprzyjemnią nam meble ogrodowe. Ich wybór nie jest jednak tak prosty. Pojawia się dylemat: zainwestować w nowe meble, czy może zadowolić się używanymi?

Meble nowe

Podstawową ich zaletą jest to, że jesteśmy pierwszymi użytkownikami. Trafiają do nas bez zadrapań, ubytków farby, wyblakłych poduszek i tym podobnych. Ich żywotność prawdopodobnie będzie wyższa, niż mebli używanych. Ważne jest oczywiście to, aby o towar dbać. Na przykład pokryć stoły ogrodowe specjalnym impregnatem.

Meble używane

Wygrywają niską ceną, która nie koniecznie musi równać się słabej jakości. Można trafić na wspaniałe okazje, kiedy ludziom zależy na szybkim pozbyciu się swoich starych mebli i oddają je za cenę poniżej ich wartości. Minusem są ślady użytkowania, które prawdopodobnie będą widoczne, jednak i z tym możemy sobie poradzić. Na przykład kupując specjalne poduszki na ławki ogrodowe, lub zarzucając na nie koc. Wizualnie nasze siedziska zyskają a także takie dodatkowe elementy mogą zwiększyć komfort odpoczynku.

Werdykt?

To czy wybierzemy meble nowe czy używane zależy przede wszystkim od naszych możliwości finansowych. Warto jednak pamiętać, że podstawą jest odpowiednie dbanie o stoły ogrodowe i ławki. Bez tego nawet nowe i drogie elementy po kilku miesiącach będą wyglądać nieatrakcyjnie.