Meble tapicerowane – na co zwrócić uwagę?

Meble tapicerowane – na co zwrócić uwagę?

0

Kiedy kupujemy meble tapicerowane, przeważnie kierujemy się względami estetycznymi. Jeśli wpadnie nam w oko biała, urocza kanapa w skandynawskim stylu, ciężko zrezygnować z wymarzonego modelu na rzecz bardziej praktycznej opcji. W efekcie białe obicie szybko pokrywa się plamami z soku albo czerwonego wina, a my musimy rozglądać się za kolejnym nabytkiem, tym razem takim, który posłuży dłużej niż do pierwszej imprezy. Czym kierować się, aby meble tapicerowane okazały się strzałem w dziesiątkę?

Materiał obiciowy

Podstawowym kryterium, na które należy zwrócić uwagę już na początku procesu zakupowego, jest tworzywo, którym pokryte są meble. Wybierając krzesła tapicerowane naturalną skórą bydlęcą, możesz mieć pewność, że  wszelkiego rodzaju plamy bez problemu znikną z powierzchni mebli. Ponadto, skóra naturalna jest trwała i odporna na przetarcia, dzięki czemu fotele pokojowe albo kanapa zachowają nieskazitelny wygląd przez długie lata.

Uniwersalność

Kanapy i fotele to meble, których nie wymienia się zbyt często. Modne, ekstrawaganckie wzory kuszą swoją oryginalnością. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno kompletu foteli w odważnym kolorze zastanów się, czy po kilku miesiącach nie zatęsknisz za czymś bardziej eleganckim i stonowanym. Chwilowe trendy szybko się zmieniają, natomiast klasyka z mody nie wypada nigdy.

Wygoda i dodatkowe funkcje

Podczas wizyty w sklepie nie krępuj się i przetestuj ekspozycyjne modele. Dokładnie sprawdź, czy wysokość siedzisk i oparcie odpowiadają  Twojej budowie anatomicznej. Niskie osoby powinny wybierać fotele i kanapy o niewysokich siedziskach, natomiast wysokie – wręcz przeciwnie. Wielkim atutem kanap jest możliwość rozłożenia konstrukcji. Dodatkowe łóżko będzie szczególnie cenne w małych mieszkaniach.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl