Modny i funkcjonalny ogród: meble z rattanu naturalnego czy syntetycznego?

Modny i funkcjonalny ogród: meble z rattanu naturalnego czy syntetycznego?

0

Wybierając meble do ogrodu, powinniśmy zwracać uwagę na szereg czynników, spośród których najważniejszym jest jakość budulca. Wśród mebli dostępnych w sklepach z wyposażeniem outdoorowym znaleźć możemy ogrom mebli, spośród których szczególnie dużą popularnością cieszą się modele z technorattanu oraz rattan. W czym tkwi różnica między tymi materiałami? Sprawdź!

Meble z rattanu naturalnego znów na topie!

Meble z rattanu naturalnego obecne są w naszych domach i ogrodach już od wieków. Plecione z pędów palm rotangowych krzesła, stoliki czy fotele kojarzą Ci się z nieco przestarzałym wzornictwem? W takim razie musisz zapoznać się z ofertą czołowych producentów mebli ogrodowych! Nowoczesne meble rattanowe doskonale łączą w sobie ciepłe, naturalne wykończenie z minimalistycznym, modnym designem. Designerskie krzesła osadzone na metalowych, geometrycznych nogach, huśtawki w formie kokonów czy stylowe sofy wniosą do każdej aranżacji powiew świeżości i kuszącej egzotyki. Wyplatane z rattanu krzesła doskonale będą komponować się ze stołami z drewna tekowego. Co ważne, meble  z rattanu coraz częściej pojawiają się nie tylko w ogrodach czy na balkonach, ale również w salonach czy jadalniach.

Technorattan do nowoczesnego ogrodu

Bardziej niż naturalne kompozycje cenisz modny minimalizm? Szukasz mebli, które przetrwają starcie z mrozem i ulewnym deszczem? W takim razie z pewnością zainteresują Cię modele wyplatane z syntetycznego odpowiednika naturalnego surowca, czyli technorattanu. Sztuczny rattan pod kątem wizualnym przypomina swój pierwowzór, jednak różni się od niego właściwościami. Barwione na różne kolory tworzywo składa się ze zwartych i nieporowatych włókien, które nie chłoną wilgoci ani zanieczyszczeń, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne.