Na co zwrócić uwagę wybierając rowery elektryczne Kraków?

Na co zwrócić uwagę wybierając rowery elektryczne Kraków?

0

Nowoczesne rowery elektryczne Kraków są nie tylko ekologicznym środkiem transportu, ale przede wszystkim wpisują się w aktywny tryb życia, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę wybierając nowy sprzęt.

Porządna bateria

Dobry rower elektryczny Kraków jak łatwo się domyśleć koniecznie musi posiadać wydajną baterię. Jest to niesłychanie ważny parametr przede wszystkim dla tych osób, które planują dłuższe wycieczki. Najtańsze baterie posiadają jedynie pojemność ok. 6 amperogodzin. Godne uwagi są jednak modele, które mogą pochwalić się bateriami na poziomie przynajmniej 11 amperogodzin.

Olbrzymią rolę odgrywa także akumulator. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się modele litowo-jonowe, które w swojej klasie nie mają sobie równych. To właśnie tego typu akumulatory mogą pochwalić się najlepszą wydajnością. Ich sporą zaletą jest także to, że są stosunkowo lekkie, dlatego też nie obciążają dodatkowo roweru. Warto rozejrzeć się za modelami, które akumulator mają umiejscowiony bezpośrednio do dolnej rury.

Montaż silnika

Przeglądając dostępne na rynku rowery elektryczny Kraków warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design i cenę, ale także na silnik, a dokładniej mówiąc na jego montaż. Producenci oferują silniki montowane centralnie (w miejscu suportu i kolby), które w chwili obecnej zapewniają najbardziej wygodną jazdę i bezproblemowe prowadzenie. Jedyną wadę tego rozwiązania jest nieco wyższa cena sprzętu.

Tańsze rowery elektryczne Kraków mogą mieć silnik montowany bezpośrednio na piastach (z przodu i z tyłu). Niestety przy takich modelach masa silnika jest zdecydowanie bardziej odczuwalna w trakcie jazdy. Na szczęście silnik w każdym rowerze elektrycznym działa tak samo. Umiejscowienie baterii ma bezpośredni wpływ wyłącznie na komfort jazdy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery elektryczne Kraków.

O czym należy pamiętać?

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego silniki elektryczne w rowerach mogą posiadać jedynie moc do 250W. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że ich prędkość nie może przekroczyć 25km/h.

Inwestując w nowy rower warto postawić na taki sprzęt, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. Zadbać należy również i o to, aby nie było żadnych większych problemów z ewentualnym serwisowaniem. Oryginalne rowery elektryczne Kraków nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto postawić na sprzęt od renomowanego producenta, który udziela profesjonalnej gwarancji. W przypadku awarii zawsze będzie można liczyć na fachową pomoc.