Najlepsza farba do silników

Najlepsza farba do silników

0

Właściciele samochodów, czy też motocykli praktycznie od zawsze borykają się z koniecznością ochrony metalowych części swoich pojazdów. W przypadku silników na szczęście sprawa jest bardzo mało skomplikowana, ponieważ na naszym rynku mamy wysokiej jakości farby do silników.

Malowanie silników

Silniki samochodowe, czy też motocyklowe niewielkim nakładem siły, można z łatwością zdemontować i odmalować. Na naszym rynku istnieje bardzo wiele różnorodnych systemów, które skutecznie ochraniają wszystkie powierzchnie metalowe przed uszkodzeniami mechanicznymi i przed wysokimi temperaturami. Malowanie silników, to również prawdziwa gratka dla miłośników tuningu, którzy mogą stworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

Silnik podczas swojej pracy cyklicznie przechodzi z etapu ogrzewania na etap chłodzenia, dlatego też należy stosować odpowiednie farby, aby pomalowany silnik, nawet po wielu godzinach pracy prezentował się bardzo okazale. Na silnikach bardzo często osiadają się również wydalane gazy oraz cząsteczki benzyny, które jak łatwo się domyśleć doprowadzają do procesu korozji. Z powodu bardzo wysokim naprężeń cieplnych malowanie silnika zawsze powinno odbywać się, gdy nasz samochód nie pracuje.

Specjalna żaroodporna farba do silnika na 750°C

Do malowania silników, jak i również wielu innych podzespołów samochodowych najlepiej sprawdza się żaroodporna farba na 750°C. Jest to tak naprawdę najwyższej jakości farba termoodporna, która opracowana została na bazie modyfikowanych silikonem żywic alkidowych. Farba do silnika tworzy bardzo trwałą powłokę, która jest odporna na ciągłą temperaturę 650°C i w krótkim okresie zapewnia również odporność na 750°C.

Na półkach sklepowych żaroodporna farba do silników dostępna jest w dwóch różnych postaciach. Pierwsza to tradycyjna farba pod pędzel, a druga to popularna farba w sprayu, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród warsztatów samochodowych, ale również wśród klientów prywatnych. Największą zaletą żaroodpornej farby w sprayu jest oczywiście to, że można ją stosować nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Kierowcy najczęściej wybierają farby w kolorze czarnym lub srebrnym w satynowym wykończeniu.

Przygotowanie powierzchni

Przed malowaniem należy oczywiści odpowiednio przygotować nasz silnik. Nakładanie specjalnego nakładu ochronnego i malowanie farbą ochronną jest dość skomplikowanym zadaniem, dlatego też najlepiej zlecić to fachowcom. Najlepszy efekt otrzymamy oczywiście jeżeli będziemy nakładać farbę na zdemontowanym silniku, w przeciwnym razie możemy przez przypadek pomalować pozostałe podzespoły, a co najgorsze możemy ominąć kilka ważnych punktów na silniku. Silnik warto dokładnie wyczyścić ze smaru, oleju i wszelkiego brudu.

Farbę do silnika kupisz na Lakiery24.com