Nowa kuchnia

Nowa kuchnia

0

Kuchnia to bardzo ważne miejsce każdego domu. Tutaj nie tylko są przygotowywane posiłki. Często również jemy je i prowadzimy ważne rodzinne rozmowy. Wiele osób twierdzi, że to właśnie w kuchni rozmawia się najlepiej. Nic więc dziwnego, że każdy chciałby, aby jego kuchnia była przytulna, piękna i funkcjonalna. Jak uzyskać taki efekt zaczynając od zera w nowym domu czy mieszkaniu?

Styl

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, w jakim stylu ma być utrzymana nasza kuchnia. Zupełnie inaczej będziemy urządzać pomieszczenie stylizowane na starą kuchnię babci, w którym znajdzie się wiele uroczych słoiczków i kolorowych fartuszków, a inaczej minimalistyczną kuchnię w stylu skandynawskim. Jeśli wciąż nie jesteśmy przekonani co nam się naprawdę podoba, powinniśmy poszukać inspiracji. Warto w tym celu poprzeglądać portale internetowe oraz prasę poświęconą wystrojowi wnętrz. Zaznaczajmy strony, które nam się spodobają i wybierzmy później wśród nich to, co najlepiej pasowałoby do naszej kuchni, biorąc pod uwagę również metraż i styl całego domu.

Meble kuchenne

Niestety, tym co często nas ogranicza jest właśnie rozmiar pomieszczenia, którym dysponujemy. Często okazuje się ono za małe w stosunku do naszych aspiracji. Nie da się rozciągnąć ścian, ale jeśli standardowe zestawy mebli są dla nas zbyt obszerne, możemy w prosty sposób znaleźć rozwiązanie tego problemu.
Wpiszmy w wyszukiwarkę internetową frazę taką jak „meble kuchenne tychy Krol meble” i sprawdźmy, kto w najbliższej okolicy wykonuje takie meble na miarę. Zamawiając taki zestaw mamy pewność, że będzie on idealnie pasował do wymiarów naszej kuchni, a co za tym idzie – sprawiał, że będzie ona funkcjonalna i przyjemniejsza. Oczywiście, o możliwość wykonania mebli na wymiar możemy również spytać w sklepie stacjonarnym, jednak poszukiwania najłatwiej jest rozpocząć właśnie od wstukania w klawiaturę „meble kuchenne tychy” lub podobnej frazy.

Wszystko jest niezbędne

Jeśli chodzi o sprzęty i akcesoria kuchenne czasem łatwo wpaść w pułapkę związaną z chęcią posiadania wszystkiego. Potrzebne są nam frytkownica, gofrownica, szybkowar, wolnowar, parowar i kilka rodzajów wyciskarek do owoców. Często kupujemy te sprzęty pod wpływem chwili, a później żałujemy, ponieważ kurzą się tylko w kuchennych szafkach, w ogóle nieużywane.
Warto zatem przy okazji wprowadzania się do nowej kuchni zrobić mały przegląd kuchennych sprzętów i pozbyć się tych, z których nigdy nie korzystamy. Jeśli są nieużywane to nie ma sensu ich wyrzucać, oddajmy je komuś, kto tego potrzebuje.