Nowoczesne rozwiązania w naszej kuchni

Nowoczesne rozwiązania w naszej kuchni

0

Przyjemność płynąc a z gotowania i odkrywania nowych smaków w kuchni będzie jeszcze większa, kiedy codzienne gotowanie uprzyjemnią nam nowoczesne garnki, patelnie czy noże. Dzisiaj elementy wyposażenia kuchni zaproponują nam topowi producenci, prześcigając się w propozycjach i innowacjach. Które z oferowanych przez nich rozwiązań okażą się najlepsze?

Nowoczesne noże kuchenne

Jednym z elementów, których nie może zabraknąć w naszych kuchniach, są noże kuchenne. Noże pozwolą na wygodne filetowanie, szatkowanie, krojenie, wykrawanie czy cięcie, dając możliwość na szybsze przygotowanie danej potrawy. Wygodnym rozwiązaniem w kuchniach może być stojak z nożami – taki zestaw składa się zazwyczaj z 5 lub 6 noży, które służą do różnych produktów. Stojaki projektowane są z najwyższą starannością o detale – klient może wybrać stojaki z nożami inspirowane naturą czy modą nowoczesną.

Chcąc zaoszczędzić nieco miejsca możemy wybrać nóż szefa kuchni – to funkcjonalny nóż, który pozwoli nam na wykonanie większości zadań kuchennych. Noże szefa kuchni tworzone są z myślą o wygodzie użytkownika: stalowe ostrza wzbogacane są o pierwiastki takie jak chrom czy molibden, które sprawiają, że stal nie kruszy się i nie jest podatna na działanie wilgoci. Rękojeści takich noży wykonuje się z materiałów antypoślizgowych, aby krojenie czy szatkowanie było zawsze bezpieczne.

Patelnia do zadań specjalnych

Smak smażonych potraw jest wyjątkowy, a Polacy chętnie smażą mięsa, ale również warzywa czy ryby. Chcąc zachować doskonały smak smażonych potraw a jednocześnie zmniejszyć kaloryczność warto postawić na nowoczesne patelnie ceramiczne. Ceramiczna powłoka sprawia, że możliwe jest smażenie na mniejszej ilości tłuszczu, a dodatkowo minimalizuje ona ryzyko przywierania pokarmów do dna patelni.