Nowoczesne spacerówki – czym się charakteryzują?

Nowoczesne spacerówki – czym się charakteryzują?

0

Nieodłącznym towarzyszem podczas spacerów z małym dzieckiem jest wózek. Kiedy aktywny maluch nie chce już bezczynnie leżeć w dużej gondoli, do akcji wkracza lekka spacerówka umożliwiająca dziecku podziwianie świata z siedzącej perspektywy. Przychodzimy z pomocą wszystkim mamom i tatom stojącym przed wyzwaniem kupna nowego wózka dla swojej pociechy. Czym powinien charakteryzować się wózek spacerowy, aby dobrze służył dziecku i opiekunowi? Sprawdź!

Spacerówki przyjazne dziecku i rodzicowi

Każdy rodzic doskonale wie, jak dużym obciążeniem dla kręgosłupa może być wnoszenie spacerówki na piętro. Karkołomne zadanie stanie się znacznie prostsze, jeśli wybierzesz nowoczesny model wykonany  z lekkich, ale wytrzymałych materiałów. Czołowi producenci oferują wysokiej klasy wózki, które jednym ruchem można złożyć do kompaktowych rozmiarów. Tego typu sprzęt nie tylko bez problemu wniesiesz po schodach, ale również schowasz w domu czy przetransportujesz w niewielkim bagażniku.

Nierówna nawierzchnia i polna droga nie będą żadnym utrudnieniem podczas spaceru, jeśli wybierzesz wózek osadzony na pompowanych, nieco większych niż standardowe kołach charakteryzujących się dobrą amortyzacją.

A może wózek wielofunkcyjny?

Ciekawą alternatywą dla klasycznych spacerówek są wózki wielofunkcyjne. Osoby kompletujące wyprawkę dla dziecka, które niebawem pojawi się na świecie, powinny szczególnie dobrze przyjrzeć się urządzeniom, które pokochali rodzice na całym świecie. Wózki 3w1 składają się ze stelaża oraz trzech nakładek  o zróżnicowanej budowie. Wpinając do podstawy na kółkach odpowiednią część, możesz stworzyć wózek dopasowany do potrzeb malucha – gondolę i spacerówkę. Jedna z nakładek może również pełnić funkcję poręcznego nosidła.