Nowoczesne sposoby pakowania produktów

Nowoczesne sposoby pakowania produktów

0

Wszystkie artykuły, które trafiają do sprzedaży muszą być wcześniej właściwie zabezpieczone na czas transportu i magazynowania. Równie ważna jest estetyka opakowań, na którą szczególną uwagę zwracają konsumenci. Odpowiednio dobrane opakowanie przyciąga wzrok, zachęca do zakupu, a także ułatwia przenoszenie zakupionych rzeczy oraz ich przechowywanie. Ten ostatni punkt ma szczególne znaczenie jeśli chodzi o produkty żywnościowe, dla których właściwy pojemnik lub folia jest gwarancją dłuższej świeżości.

Różnorodne systemy pakowania

Najbardziej popularnym systemem, który obejmuje pakowanie towarów jest kliklok. Polega on na umieszczaniu artykułów w składanych, tekturowych pudełkach. W pakowaniu żywności częściej wykorzystuje się pudełka tekturowe, pokryte polietylenem lub polipropylenem. W ten sposób zabezpiecza się m.in. ryby, mięso lub produkty mrożone. Możemy tutaj również wymienić systemy blister-pack oraz skin-pack. Pierwszy z podanych sposobów na pakowanie i przepakowywanie towarów jest najczęściej stosowany przy pracy z zabawkami, tabletkami oraz innymi artykułami, złożonymi z wielu elementów. Natomiast skin-pack skutecznie chroni przed uszkodzeniami i jest często używany przy pakowaniu delikatnych rzeczy, np. szkła. Przepakowywanie produktów z opakowań produkcyjnych w folię termoplastyczną lub pojedyncze pudełka sprawia, że wyglądają one korzystniej, a także wydłuża datę ich przydatności do użytku.

Oferta firm pakujących produkty

Przedsiębiorstwa, dla których pakowanie towarów stanowi podstawę działalności posiadają zazwyczaj szeroki wybór opakowań oraz systemów pakujących. Możemy tutaj wymienić m.in. foliowanie (np. folią PP, termokurczliwą, metalizowaną, z nadrukami, ekologiczną itp.), przepakowywanie towarów w koperty lub woreczki, umieszczanie artykułów w pudełkach tekturowych i z tworzyw sztucznych, w tubach oraz puszkach. Ponadto w ofercie firm pakujących bardzo często można znaleźć insertowanie, wklejanie próbek, naklejanie gratisów na tekturę, a także banderolowanie przy pomocy tasiemek, sznurków lub gumek. Pakowanie i przepakowywanie produktów wymaga również właściwych oznaczeń. Stąd na zakończenie procesu pakowania wszystkie paczki muszą zostać oznaczone odpowiednimi etykietami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://perfectmeridian.pl/