Nowoczesne tarasy blisko domu

Nowoczesne tarasy blisko domu

0

Aby wypocząć nie musimy wyjeżdżać za miasto. Coraz częściej nasze ogrody i tarasy stają się miejscem odpowiednim do relaksu. Inspirację na aranżację podsuwają nam sami producenci mebli ogrodowych, którzy co roku prezentują nowe rozwiązania i piękne komplety meblowe. Wśród nich warto znaleźć coś dla siebie. Urządzając taras czy ogród warto również pomyśleć o tym, jak skutecznie zabezpieczyć się przed słońcem. Wśród rekomendowanych metod wymienia się tarasole.

Nowoczesny taras  dla wszystkich domowników

Szukając inspiracji na urządzenie tarasu przede wszystkim pamiętajmy o tym, że wybrane przez nas meble musza być dopasowane do potrzeb. Chcąc serwować pyszne, letnie dania w ogrodzie wybierzmy klasyczny stół i krzesła. To rozwiązanie pozwoli też na naukę czy pracę na świeżym powietrzu. Osobom szukającym komfortu i relaksu zaleca się kupno sof narożnych lub też kompletów modułowych. Ważne jest, aby wybrane meble odznaczały się wysoką odpornością na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne.

Tarasola – skuteczny sposób na ostre słońce!

Ochrona przed promieniowaniem UV jest bardzo ważna – nie zapominajmy o tym w ogrodzie. Szukając sposobu na cień wybierzmy zadaszenie tarasu w formie tarasoli, która zachwyci elegancją i funkcjonalnością. Zadaniem tarasoli jest przede wszystkim zapewnianie cienia i komfortowego wypoczynku. Warto dodać, że wykorzystane do budowy dachów materiały ochronią nas również przed niespodziewanym deszczem!

Konstrukcja tarasoli

Konstrukcja tarasoli wykonana jest z aluminiowych profili malowanych proszkowo i zabezpieczonych przed działaniem wilgoci. Dachy mogą być tworzone z tkanin nieprzemakalnych lub też aluminiowych lameli – zależy to od konkretnego modelu. Regulacja ustawienia dachu odbywa się manualnie lub automatycznie.