Ogród rustykalny – stwórz swoją rajską oazę

Ogród rustykalny – stwórz swoją rajską oazę

0

Projektowanie swojego ogrodu jest wielką frajdą. W katalogach i na stronach internetowych znaleźć możesz multum inspiracji umożliwiających odtworzenie na swojej posesji kawałka urokliwej Prowansji, Toskanii albo sielskiej, polskiej wsi. Dzisiaj bierzemy pod lupę właśnie ostatni wariant i podpowiadamy, jak urządzić ogród w rustykalnym stylu!

Przede wszystkim: rośliny

Ogrody inspirowane zaciszną wsią zachwycają swoją różnorodnością. Próżno szukać tutaj misternych kompozycji kwiatowych, zadbanych ścieżek, symetrycznych układów. Wręcz przeciwnie: w nieco nieuporządkowanej przestrzeni główną rolę odkrywa sama Matka Natura. Rośliny powinny być posadzone w luźnych skupiskach i rozkrzewiać się samoistnie. Szczególnie mile widziane są tutaj bujne trawy ozdobne, astry, chabry, maki, malwy, słoneczniki, nagietki. Sielski ogród powinien przypominać naturalnie ukwieconą, kolorową łąkę. Gdzie kupić odpowiednie rośliny? Odpowiedź jest prosta: w sieci! Bilscy.info – trawy ozdobne, kwiaty i byliny to tylko część asortymentu sklepu cenionego przez  profesjonalnych ogrodników.

 

Meble i dodatki

Kiedy zadbasz już o trawy ozdobne, kwiaty i oczka wodne, przyjdzie pora na kolejny krok – skompletowanie mebli. Nawet najpiękniejszy, tętniący feerią barw i zachwycający kompozycjami roślinnymi ogród nie będzie dobrze spełniał swojej funkcji, jeśli zabraknie w nim wygodnej strefy, gdzie możesz odpocząć z bliskimi. W ogrodzie rustykalnym najlepiej sprawdzą się komplety wykonane z drewna. Jeśli chcesz, aby ławki, stół i krzesła zachowały swoją nienaganną formę pomimo kontaktu z czynnikami zewnętrznymi i nie wymagały częstej pielęgnacji, wybierz modele zbudowane z drewna egzotycznego. Kropką nad „i” zewnętrznej aranżacji będą dekoracje podkreślające jej sielski charakter – drewniane skrzynki z kwiatami, lampiony rozlewające na ogród pogrążony w mroku subtelny blask, gliniane garnuszki czy duże konewki.