Parasol ogrodowy jako dominanta aranżacji

Parasol ogrodowy jako dominanta aranżacji

0

Ogród to nie tylko spektakularna natura i jej samoistne dzieła. To także wszelkie formy kulturowe i artystyczne, które wprowadzamy do rozmaitych miejsc jak taras, patio, altanka, ścieżki, place, schody. Ogród to zespolenie przyrody i sztuki. Dlatego obok form roślinnych duże znaczenie, jeśli chodzi o całość kompozycji ogrodowej, mają też rozmaite elementy aranżacyjne. Pośród nich na pierwszym miejscu znajdują się meble ogrodowe. Ale także pozostałe rzeczy jak parasole do ogrodu mogą dookreślać jego charakter.

Parasol klasyczny czy awangardowy?

Na stronie gardenspace.pl prezentuje się wiele atrakcyjnych mebli oraz parasoli, które przekształcają przestrzeń  w kierunku piękna. Odkryjemy tam m.in. zjawiskowe parasole, które mają okrągłe czasze. Wspaniałe elementy do klasycznego ogrodu. Z drugiej strony na uwagę zasługują także parasole kwadratowe, które rewelacyjnie zaprezentują się na przykład na awangardowym patio.

Modne kolory parasoli ogrodowych

Efektowne parasole ogrodowe mogą stać się wyznacznikiem stylu danego miejsca. Podkreślają także nowoczesny charakter wybranego zakamarka ogrodowego. Zwłaszcza gdy dostępne są w modnych ostatnio kolorach, jak: biel, czerń, taupe, szarość. Z nowoczesnymi meblami ogrodowymi stworzą widowiskowe kompozycje!

Pokrowiec na parasol ogrodowy

Jeśli już udało nam się zakupić idealny parasol, to warto o niego zadbać. Przyda się pokrowiec na parasol ogrodowy. Wygodna rzecz, która ułatwi nam zachowanie parasola w jak najlepszym stanie na długi czas. Taki pokrowiec wykonany z materiału plandekowego wysokiej jakości to sprytne rozwiązanie dla miłośników ogrodów, którzy cenią sobie swój czas.

Parasol wyznaczający styl całości

Najczęściej parasole ogrodowe traktuje się jako dodatki do całej aranżacji ogrodowej. Jednak, jeśli ten przedmiot wyróżnia się swoją prezentacją, może stać się nawet punktem wyjścia dla ciekawej stylizacji. Na przykład w awangardowym duchu.