Pielęgnacja kwiatów – podstawowe zasady

Pielęgnacja kwiatów – podstawowe zasady

0

Posiadanie pięknych kwiatów na balkonie lub w mieszkaniu to prawdziwa przyjemność. Nie można jednak zapominać o ich pielęgnacji. Jak dbać o rośliny? Co należy robić, by rozwijały się prawidłowo?

Odpowiednie akcesoria

Hodowlę kwiatów zacząć trzeba od zgromadzenia właściwych produktów. Potrzebna będzie m.in. ziemia i narzędzia służące do sadzenia, nawożenia i podlewania. Nie można zapomnieć także o jednym z najistotniejszych elementów hodowli, czyli o pojemnikach na kwiaty. Ich dobór jest niezwykle istotny – zła decyzja może negatywnie wpłynąć na rozwój roślin.

Szczególnie ważne jest to, aby doniczki miały właściwe wymiary. Wiele gatunków roślin rozrasta się, potrzebując sporo miejsca. Poza tym doniczka musi zmieścić się w określone miejsce, czyli np. na parapecie lub w kąciku balkonowym. Kupując pojemnik, zawsze należy mieć to na uwadze. Do często polecanych modeli należą m.in. donice Lechuza, które dostępne są w wielu wersjach i rozmiarach.

Sadzenie, nawożenie, ochrona

Mając wszystkie potrzebne rzeczy, można przystąpić do sadzenia kwiatów. Do donic Lechuza wystarczy wsypać podłoże zawierające nawóz. Jego ilość nie powinna przekraczać krawędzi pojemnika – w przeciwnym wypadku może dochodzić do jego wysypywania się, np. w czasie podlewania rośliny. Jeżeli w donicy chcemy umieścić więcej niż jeden gatunek kwiatów, warto wcześniej zorientować się, jakie powinny być odstępy między nimi. Nie można też dopuścić do sytuacji, w której poszczególne kwiaty posadzone w jednym pojemniku będą potrzebować innych warunków (słońce, nawadnianie itp.).

W trakcie rozwoju rośliny często konieczne jest jej regularne nawożenie, oczyszczanie z obumarłych elementów lub chwastów oraz ochrona przed szkodnikami. Kupując nawóz, należy sprawdzić, czy będzie odpowiedni dla danego gatunku. Każda roślina potrzebuje przecież innych składników odżywczych. W sklepie ogrodniczym warto zapytać również o środki do zwalczania owadów.

Nawadnianie kwiatów

Dla roślin najważniejszą sprawą jest regularne podlewanie. Tu również należy dowiedzieć się, ile dany gatunek potrzebuje wilgoci. Przesadna ilość może bowiem sprawić, że kwiaty zgniją, z kolei rzadkie podlewanie skończy się ich uschnięciem. Idealnym rozwiązaniem na takie problemy są donice Lechuza z systemem nawadniającym.

Na czym polega ta opcja? W donicach Lechuza rośliny mają zapewnioną stałą ilość wody i elementów odżywczych, które pobierane są przez nie automatycznie. Kwiaty mogą zatem przyjmować potrzebne składniki w dokładnie takich ilościach, jakie aktualnie są wymagane. To ogromny komfort i wygoda – hodowca może wyjechać nawet na miesiąc, mając przy tym gwarancję, ze jego okazy nie zwiędną.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Donice lechuza – https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.