Planowanie podróży do stolicy – o czym musimy pamiętać?

Planowanie podróży do stolicy – o czym musimy pamiętać?

0

Dzisiaj planowanie podróży jest zdecydowanie prostsze niż `0-20 lat temu. Wystarczy dostęp do Internetu i bez problemu kupimy bilety lotnicze czy kolejowe, zarezerwujemy pobyt w wybranym hotelu, wybierzemy odpowiednie restauracje na spotkania biznesowe, sprawdzimy co dzieje się ciekawego w mieście. Warto jednak stworzyć sobie listę punktów do odhaczenia, takich jak noclegi, przejazdy, kolacje służbowe. Dzięki takiemu grafikowi nasz wyjazd będzie znacznie spokojniejszy!

Nocleg – jaki hotel wybrać?

Warszawa jest miejscem, gdzie nie brak interesujących hoteli i pensjonatów. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, zanim zarezerwujemy pokój w centrum. Przede wszystkim określmy cel i długość naszego pobytu. Jeśli w Warszawie przebywamy służbowo i mamy zaplanowane spotkania koniecznie miejmy na uwadze to, że Warszawa to miasto korków i wszelkie spóźnienia są normą. Jeśli na dobre nie chcemy utknąć w centrum dobrym pomysłem będzie wybranie hotelu przy lotnisku Okęcie, szczególnie jeśli nasza podróż odbywa się drogą lotniczą. Ciekawą propozycją będzie Hotel Lord, który zaprasza zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Hotel ten zaproponuje nam nie tylko wygodne i komfortowe pokoje, ale także smaczna kuchnię, możliwość skorzystania z hotelowego SPA, pralni i innych udogodnień. Decydując się na pobyt poza centrum unikniemy korków, a sam dojazd do hotelu z lotniska zajmie dosłownie kilkanaście minut. Szczegółową ofertę hotelu znaleźć można na stronie hotellord.pl.

Jak poruszać się po mieście?

Będąc zmuszonymi do poruszania się po Warszawie mamy kilka opcji – jedną z nich jest wynajęty samochód. Pamiętajmy jednak o wszelkich utrudnieniach, szczególnie w obrębie centrum. Być może dobrym pomysłem będzie korzystanie z taksówek?