Podarunki dla gości weselnych

Podarunki dla gości weselnych

0

Jeszcze do niedawna wręczanie gościom małych upominków w podziękowaniu za to, że przybyli na nasze wesele było zachodnią, amerykańską tradycją. W ostatnich latach zyskało jednak dużą popularność także na polskich ślubach. Co mogą podarować państwo młodzi swoim gościom?

Ciasto

Na dobrym weselu nikt nie może być głodny, więc jedzenie zawsze zamawiane jest z nadwyżką i zwykle sporo go po imprezie zostaje. Dobrym pomysłem jest zatem zapakowanie ciasta weselnego w ładne pudełka i podarowanie go gościom, aby mogli skosztować je następnego dnia. Ciasto, którego nie zjedliśmy na weseli mogłoby się zmarnować, więc warto wykorzystać ten sposób także z praktycznych względów. Skąd natomiast wziąć ładne, ozdobne pudełka na ciasto? Na pomoc może przyjść nam producent opakowań, u którego zamówimy spersonalizowane pudełka. Mogą się na nich znaleźć na przykład imiona nowożeńców, data ślubu czy motyw przewodni, jeśli wesele było tematyczne.

Zdjęcia

Bardziej trwałą pamiątką, którą goście będą mogli zachować na dłużej są zdjęcia młodej pary. Oczywiście, w dniu ślubu raczej jeszcze nie możemy podarować ślubnej fotografii, ale już przygotowanie archiwalnego zdjęcia pana i pani młodej jest w zasięgu naszych możliwości. Do fotografii warto załączyć miłą dedykację z podziękowaniem za udział w naszym weselu.
Oczywiście, dobrym pomysłem jest również podarowanie gościom zdjęć z wesela, ale zazwyczaj musimy to zrobić później, a nie w dzień ślubu.

Cukierki

Często organizujemy niewielkie, kameralne wesele, tylko dla najbliższych, ale i tak na nasz ślub przybywa wielu gości, którzy chcą nam towarzyszyć w tym dniu. Warto docenić i te osoby, wręczając im jakiś symboliczny podarunek. Może to być nawet zwykły cukierek z dołączoną karteczką, zawierającą krótkie podziękowanie. Liczy się miły gest, a nie wartość drobnego podarunku.

Każdą z weselnych pamiątek dla gości trzeba odpowiednio wcześniej przygotować. Już na kilka tygodni przed weselem producent opakowań powinien mieć nasze zamówienie. Na sali również musimy wcześniej powiadomić obsługę, że będziemy pakować ciasto dla gości. Nawet o takim drobiazgu jak cukierki trzeba pomyśleć wcześniej, aby nie przypomnieć sobie o nich w przeddzień wesela, kiedy zwykle i tak mamy do załatwienia wiele spraw. Warto więc przemyśleć kwestie drobnego, miłego podarunku dla gości już kilka tygodni przed weselem. Nie jest to jeszcze bardzo popularny zwyczaj i pewnie część naszych gości będzie bardzo miło zaskoczonych tym, że dostają coś wychodząc z naszego wesela.

Opakowania kartonowe możesz znamówić u producenta http://www.elanopack.pl/