Podstawy ski touringu

Podstawy ski touringu

0

Zabawa w ski touring otwiera nowe możliwości eksploracji każdej górskiej wycieczki. Może być bardzo podniecająca, ale zanim zdecydujesz się na wybór góry, którą chciałbyś podbić, przygotowaliśmy kilka porad odnośnie tej formy rozrywki.

Po pierwsze sprzęt!

Jazda na nartach wymaga trochę sprzętu, ważne jest aby spróbować zminimalizować gabaryty wszystkiego, co ze sobą zabierzemy. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni do dźwigania wielu niepotrzebnych rzeczy. Nieprzekraczanie tych kilkunastu kilogramów zawsze ułatwia życie i umila górskie wycieczki.

Ski touring to sport w ekstremalnych warunkach, w którym śnieżyce nie robią na nikim wrażenia, a temperatury na poziomie -20 stopni i niżej są na porządku dziennym. Zanim zabierzesz się za eksplorację terenów górskich, musisz się odpowiednio ubrać. Potrzebne Ci będą:

– Narty skiturowe atomic. Warto wybrać konkretną firmę i nie ryzykować uszkodzenia sprzętu. Jak już wspomnieliśmy, jest to zabawa w ekstremalnych warunkach.

– Cienka czapka. Na tyle cienka, żeby zapewnić komfort i przepuszczać wilgoć i na tyle gruba, aby ogrzać głowę.

-Rękawice linowe oraz skarpety narciarskie, które odprowadzają wilgoć i uchronią nas od odcisków. Chronią także najbardziej wrażliwe punkty, czyli pięty i palce.

Technika ma znaczenie!

Wycieczki górskie bywają długie i lubią się niespodziewanie ciągnąć. Mieć duże pokłady energii to jedno, ale umieć nimi gospodarować to już zupełnie inna bajka. Trzeba pamiętać, że każda wycieczka może się niespodziewanie wydłużyć. Lawina może odciąć nas od skrótu i będziemy musieli skorzystać z drogi okrężnej. Narty skiturowe atomic mogą nie wystarczyć. Tu potrzeba dodatkowo sprytu i uwagi.

– Przesuwaj swoje narty po ziemi zamiast je podnosić. Zminimalizuje to straty energii, potrzebnej na podnoszenie ich z każdym krokiem.

– Naucz się skręcać. Opanowanie tego aspektu ski touringu jest najważniejsze, ponieważ każda zmiana kierunku to strata energii. Samymi narty skiturowe atomic muszą być dopasowane i nie przeszkadzać Ci podczas manewrów.

– Staraj się trzymać kijki wyżej. Utrzymasz równowagę. Nie zapominaj o balansie ciałem oraz o używaniu rąk do podparcia nóg..

Przygotuj się fizycznie.

Narciarstwo to bardzo duży wysiłek dla naszego organizmu. Samymi nartami skiturowymi atomic ciężko jest cokolwiek wskórać. Potrzeba Ci treningu i dobrej kondycji. Co z tego, że umiesz magazynować energię, skoro i tak masz jej za mało?

Zrobienie kilkunastu pompek dziennie powinno zdać egzamin. Jedzenie dużo białka i węglowodanów zapewni Ci przyrost tkanki mięśniowej i zwiększy Twoją tężyznę fizyczną.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/3_atomic.