Polskie góry są piękne – propozycje

Polskie góry są piękne – propozycje

1

Góry to figury wyobraźni. Kiedy jesteśmy daleko od nich, to aż trudno uwierzyć, że są, że naprawdę dla nas istnieją. Miłośnicy gór najchętniej porzuciliby wszystko i zamieszkali w górskiej miejscowości. Może nawet w jakiejś chatce na skraju lasu, oddalonej od wszystkich i wszystkiego. Przenieść się do serca gór, żyć w poczuciu wolności i bliskości tych wspaniałości natury. Niestety najczęściej okazuje się to niemożliwe na dłużej. Pozostają nam wyprawy. Jeśli tylko się postaramy, to każdą wolną chwilę można przeznaczyć na górską ucieczkę-wycieczkę. Gdzie wobec tego uciec?

Do Bukowiny Tatrzańskiej

Idealna o każdej porze roku Bukowina Tatrzańska to miejsce wymarzone na dłuższy pobyt jak i na weekendowy wypad. Na willamajerczyk.com przekonamy się, że można w górach poczuć się jak w drugim domu, z tą różnicą, że otaczać nas będą zachwycające widoki. Noclegi Poronin to świetna propozycja zarówno dla par czy samotników, ale też dla całych rodzin. Bliskość stoków narciarskich o różnym stopniu trudności to nie lada gratka dla miłośników białego szaleństwa. Do tego dochodzą jeszcze takie przyjemności jak pyszny obiad w karczmie i kosztowanie miejscowych smakołyków.

Do schroniska Orle

Schronisko Turystyczne Orle w Górach Izerskich to doskonała propozycja na niedzielną wycieczkę. Nie tylko dla wysportowanych miłośników gór. Do tego miejsca ma szansę dotrzeć rodzinka z dziećmi albo starsze osoby, które przejdą sobie trasę od Szklarskiej Poręby. Dotrzeć do schroniska Orle można także rowerem albo na nartach biegowych zimą. To jedna z popularniejszych tras tego typu w Polsce.

Góry Izerskie warto odkrywać o każdej porze roku. Zimą na nartach, kiedy wszystko tonie w bieli. Jesienią, gdy idziemy przez pachnący las i podziwiamy wspaniałą Izerę płynącą tuż obok głównego szlaku. Wiosną i latem, gdy odkrywamy wiele niespotykanych gatunków roślin.