Popularne alkomaty

Popularne alkomaty

0

Nietrzeźwi kierowcy to w naszym kraju wciąż duży problem, a statystyki przedstawiające liczbę codziennych zatrzymań prowadzących auta po spożyciu trunków – wręcz zatrważają. Jakie urządzenia do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu są dziś chętnie stosowane?

Alkomaty Gdańsk – do użytku prywatnego i zawodowego

Kontrola trzeźwości to oczywiście bardzo istotna kwestia. Zakup odpowiedniego alkomatu, którym samodzielnie można sprawdzić ilość promili we krwi, bez wątpienia jest sposobem na uniknięcie nie tylko kary, ale również spowodowania zagrożenia. Bardzo wiele osób nie jest bowiem świadomych tego, że wypicie trunku np. poprzedniego wieczora nie oznacza stanu pełnej trzeźwości kolejnego poranka. Jeśli chodzi o zwykłe, jednorazowe alkomaty Gdańsk niedawno wprowadził dostęp do tego typu akcesoriów na ulicach swojego miasta. Dzięki temu każda osoba, która nie jest pewna, czy powinna wsiadać za kierownicę, może całkowicie bezpłatnie dokonać szybkiej analizy. Z kolei w sklepach z alkomatami oferowane są zdecydowanie lepsze i bardziej profesjonalne mierniki, jak choćby Alcolook czy Alcoblow, które z powodzeniem wykorzystywać można w pracy zawodowej (właściciele firm, służby mundurowe).

Alcoblow instrukcja obsługi

Wspomniany wcześniej profesjonalny alkomat Alcoblow należy do najchętniej stosowanych urządzeń, mierzących poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Korzysta z niego przede wszystkim policja i przedsiębiorcy, a sam sprzęt wyróżnia się ekspresową wręcz szybkością działania, możliwością pomiaru bezkontaktowego oraz bardzo dużą precyzją i trwałością. W przypadku Alcoblow instrukcja obsługi ( w jęz. polskim) nie jest zbyt długa ani skomplikowana, ponieważ korzystanie z urządzenia jest dość proste i intuicyjne. Główną rolę odgrywa tu dioda, która natychmiast wskazuje, czy dana osoba może prowadzić pojazd. Ważną informacją jest także to, że dysponując zaledwie jednym zestawem baterii możliwych jest do przeprowadzenia aż pięć tysięcy pomiarów.

Alkomat Alcolook

Dość podobnym do Alcoblow typem miernika trzeźwości jest alkomat Acolook. Urządzenie to działa na porównywalnych zasadach – jest bardzo szybkie, dokonuje pomiaru bez ustnika, pozwala zachować w pamięci 50 wyników. Poza służbami mundurowymi chętnie zaopatrują się w niego właściciele firm w celu kontroli trzeźwości swoich pracowników (zwłaszcza chodzi tu o kierowców). Alkomat Alcolook wyposażony jest w wyświetlacz cyfrowy i to właśnie za jego pomocą przedstawia wyniki precyzyjnego testu. Co ważne, pomiar może nastąpić nie tylko w trybie aktywnym, ale też pasywnym.