Power bank z nadrukiem – więcej niż gadżet reklamowy

Power bank z nadrukiem – więcej niż gadżet reklamowy

0

Użytkownicy smartfonów, miłośnicy czytników do e-booków ale również posiadacze tabletów docenili niejednokrotnie przydatność power banków, które zapewniają ciągłość działania ich urządzeń. Jednak power bank, zwłaszcza power bank z nadrukiem, może być również ciekawą alternatywą dla gadżetów reklamowych.

Jaki power bank wybrać


Wybór power banka zależy od tego, czy jesteśmy ich użytkownikami, czy sami płacimy za ich nabycie. Oczywiście najlepsze są power banki o dużej mocy, jednak od pojemności akumulatora zależy również cena power banków. Przeciętnemu użytkownikowi, który sięga po power banki faktycznie w sytuacjach awaryjnych, w zupełności wystarczy akumulator o pojemności około 2200 mAh, który przywróci pełną funkcjonalność posiadanemu smartfonowi.

Oprócz pojemności akumulatora warto zwrócić uwagę na kształt oraz dodatkowe funkcjonalności, jakie pełni power bank. Power banki z nadrukiem powinny mieć dość płaską powierzchnię, dlatego najczęściej wybierane są urządzenia płaskie o grubości do około 1 cm lub też czworokątne długie urządzenia, które z kolei można schować nawet w kieszeni. Nadruk można wykonać na każdym rodzaju powierzchni, jednak najbardziej trwały efekt osiąga się wykonując go na powierzchni płaskiej. Z tego powodu najpopularniejsze są power banki w obudowie z tworzywa sztucznego lub też w obudowie z usztywnionej tektury względnie drewna, wpisujące się w trend ekologiczny.

Funkcjonalność power banków z nadrukiem


Power banki z nadrukiem są wykorzystywane jako szybki sposób na doładowanie urządzeń elektronicznych, bardzo często korzystają z nich osoby podróżujące, które nie zawsze mają dostęp do tradycyjnych gniazdek. Ze względu na różnorodność urządzeń, które potrzebują dodatkowej energii, do większości power banków dołącza się różne końcówki, dzięki którym można doładować każde urządzenie. Sam power bank również wymaga doładowania, zatem można do niego dołączyć różne rodzaje wtyczek, umożliwiających doładowanie w tradycyjnych gniazdach oraz w gniazdach samochodowych.

Czasem power bank z nadrukiem jest oferowany wraz z kompletem wtyczek oraz przewodów do urządzeń peryferyjnych. Warto wówczas zadbać, aby wszystkie elementy były spakowane w estetyczne pudełko, które także można wykorzystać jako nośnik informacji marketingowej. Dodatkowo power banki można również wykorzystać jako pendrive’y czy też jako latarki LED lub wskaźniki. Oczywiście każda z tych funkcjonalności podnosi ich cenę jednostkową.

Artykuł powstał we współpracy z Pola Studio