Powiększanie ust – jak działa kwas hialuronowy?

Powiększanie ust – jak działa kwas hialuronowy?

0

Pełniejsze usta potrafią odmienić wygląd twarzy nie do poznania. Ważne jednak, żeby zmiana wyglądu była naturalna i korzystna. Profesjonalnie wykonany zabieg kwasem hialuronowym pozwala na powiększenie ust, nawilżenie i ujędrnienie. Precyzyjnie wyważona dawka wypełniacza poprawia kondycję ust na wiele miesięcy. Wyjaśniamy, jakie działanie ma kwas hialuronowy.

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości tej substancji bezpośrednio do czerwieni wargowej. Zabieg wykonywany jest przy pomocy bardzo cienkiej igły. Wcześniej usta zostają znieczulone kremem lub znieczuleniem stomatologicznym. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w usta lekarz wykonuje masaż, aby równomiernie rozprowadzić preparat.

Cała procedura trwa od 15 do 45 minut, w zależności od zastosowanego znieczulenia oraz ilości wstrzykiwanego wypełniacza. Usta po wypełnianiu kwasem hialuronowym mogą być lekko opuchnięte i zaczerwienione przez kilka dni. Mogą pojawić się zasinienia i drobne strupki, które znikają po kilku dniach.

Wpływ kwasu hialuronowego na kondycję ust

Kwas hialuronowy sprawia, że usta są nie tylko większe i pełniejsze, ale też lepiej nawilżone. Substancja ta ma bowiem właściwość wiązania wody w tkankach. Powiększanie ust kwasem hialuronowym pozwala na korektę linii warg, dzięki czemu uzyskują one pożądany, symetryczny kształt. Przy pomocy wypełniacza można również podnieść opadające kąciki ust czy wypełnić ubytki tkankowe, np. w miejscu blizny. Wypełniacz pomaga zniwelować asymetrię warg. Po zastosowaniu kwasu hialuronowego okolica ust zostaje wyraźnie odmłodzona – skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki wygładzone.

Kwas hialuronowy działa niemal natychmiast i utrzymuje się w ustach przez wiele miesięcy – najczęściej około roku. Już po 6 miesiącach, gdy zauważymy niewielki ubytek wypełniacza w ustach, można wykonać zabieg uzupełniający, dzięki czemu utrzymamy atrakcyjny wygląd ust przez długi czas.

Jak powiększyć usta bezpiecznie i naturalnie?

Zabieg powiększania ust powinien być wykonany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej i poprzedzony konsultacją. Decydując się na zabiegu u specjalisty, można mieć pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie, nie pojawią się poważne skutki uboczne (na przykład grudki, asymetria czy zbyt mocne wypełnienie), a efekt ostateczny będzie bardzo naturalny. Zanim lekarz zakwalifikuje Pacjenta do zabiegu, musi wykluczyć przeciwwskazania, do których należą: zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża, miesiączka, epilepsja, alergia na kwas hialuronowy, nowotwory czy opryszczka.

Alternatywą dla osób, które nie mogą poddać się zabiegowi kwasem hialuronowym ze względu na alergię, jest powiększanie ust własną tkanką tłuszczową. Jest to substancja pochodząca z organizmu Pacjenta, a więc ryzyko złej tolerancji jest znikome. Efekty powiększania ust tłuszczem są bardzo naturalne i utrzymują się dłużej niż kwas hialuronowy. Należy jednak wiedzieć, że zabieg ten jest bardziej inwazyjny (poprzedza go liposukcja) i więcej kosztuje.

Szukasz kliniki medycyny estetycznej w swojej okolicy? Wejdź na stronę www.findbeauty.expert.com.