Powrót do przeszłości, czyli postarzanie ogrodu

Powrót do przeszłości, czyli postarzanie ogrodu

0

Dla wszystkich rozmiłowanych w starodawnych ogrodach polecić można kilka rozwiązań, które pomogą osiągnąć efekt powrotu do przeszłości przy zachowaniu nowoczesnego komfortu.

Beton architektoniczny

Można naznaczyć swój ogród czarem wiekowych przestrzeni poprzez odpowiedni dobór materiałów, z których zrobione są ścieżki, tarasy, alejki. Idealnie nadaje się do tego beton architektoniczny. Jego faktura i kolorystyka pozwoli odzyskać malowniczość dworskich posiadłości. Sprawdzi się on w ogrodach utrzymanych w duchu francuskich i angielskich koncepcji ogrodniczych.

Kamień naturalny

Szczególnie interesującym dopełnieniem przestrzeni mogą być elementy wykonane z kamienia naturalnego. Jego różnorodność pozwala na dokonanie wyboru zgodnego z naszym plastycznym zamysłem. Mury wykonane z kamienia naturalnego wyglądają jakby powstały przed wiekami. Rośliny pnące się po nich prezentują się naturalnie. Również całość ogrodu zyskuje oprawę w starym stylu.

Meble ogrodowe

Także odpowiednio dobrane meble ogrodowe pomogą utrzymać ogród w duchu przeszłości. Ich linia powinna układać się płynnie, niczym w secesyjnych ornamentach. Forma mebli musi być elegancka, wyszukana, nieco dekoracyjna. Doskonałym dodatkiem będą tutaj poduszki siedziskowe i oparciowe.

Stworzenie ogrodu w starym stylu jest przedsięwzięciem czasochłonnym. Wymaga też olbrzymiej wyobraźni, ale także praktycznych i nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą cieszyć się uzyskanym pięknem na długo i bez wielkiego wysiłku.