Prawo jazdy kategorii D – najważniejsze informacje

Prawo jazdy kategorii D – najważniejsze informacje

0

Kurs pozwalający uzyskać prawo jazdy kat D to propozycja skierowana do wszystkich tych osób, które myślą o karierze kierowcy autobusu. Co przy tym ważne, jego ukończenie pozwala nie tylko na kierowanie samym autobusem, ale również pojazdem tego rodzaju wyposażonym w przyczepę lekką (jej waga nie może przekraczać 750 kilogramów).

Kandydat musi mieć ukończony dwudziesty czwarty rok życia, choć po kursie kwalifikacji wstępnej pełnej do kategorii D. istnieje możliwość skrócenia tej drogi, dzięki czemu na kurs zapraszani są także kandydaci w wieku 21 lat. Sam kurs kwalifikacji wstępnej nie jest zresztą stworzony wyłącznie z myślą o młodych kandydatach na kierowców autobusów. Jego ukończenie jest obowiązkowe nawet wtedy, gdy ma się już za sobą dwudzieste czwarte urodziny, wie się przy tym, że w przyszłości chce się prowadzić autobus zawodowo. Nie wolno też zapominać, że przed kandydatami stawiany jest wymóg posiadania prawa jazdy kategorii B. Jest to obowiązek, nie ma więc szans na zmianę kolejności zdobywania dokumentów.

Prawo jazdy kat. D

Jeśli planujesz zapisać się na kurs prawa jazdy kat. D w Warszawie polecam ofertę Automobilklubu Polski – www.automobilklubpolski.pl/tag/prawo-jazdy-kat-d.