Procesy starzenia skóry – czy można je zatrzymać?

Procesy starzenia skóry – czy można je zatrzymać?

0

Wraz z upływem lat nasza skóra traci na elastyczności, staje się wiotka, pozbawiona blasku, często szarzeje. Przywrócenie jej pięknego wyglądu wydaje się być niemożliwe. Na szczęście nowoczesne zabiegi medyczne i kosmetyczne pozwolą na przywrócenie jej młodości. Co warto wiedzieć o zabiegach frakcyjnych? Czy są one bezpieczne? Jak działają?

Zabiegi frakcyjne – popularna metoda walki z niedoskonałościami skóry

Lasery frakcyjne są dzisiaj jednymi z najchętniej wykorzystywanych: ich szerokie spektrum działania sprawia, że sprawdzają się w wielu przypadkach leczenia blizn po trądziku, przebarwień, zmarszczek. Laser frakcyjny CO2 wykorzystuje zjawisko fototermolizy frakcyjnej, czyli oddziaływania na skórę poprzez fale elektromagnetyczne o odpowiedniej długości.

Jakie są wskazania do zastosowania lasera frakcyjnego? Przede wszystkim są to wymienione wcześniej zmarszczki i blizny potrądzikowe, ale również blizny pooperacyjne, przebarwienia, rozstępy. Warto pamiętać, że aby osiągnąć jak najlepsze efekty koniecznie jest powtórzenie zabiegu kilkukrotnie. Pom zabiegu i procesie gojenia skóra jest widocznie odmłodzona a niechciane zmiany: zredukowane.

Czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegów frakcyjnych? Tak – wymienia się wśród nich ciążę i okres karmienia, przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, nowotwory, padaczkę, cukrzycę.

Czy wiesz, co wpływa pozytywnie i negatywnie na skórę twarzy?

Chcąc zachować jak najdłużej pozytywne efekty leczenia laserem frakcyjnym warto zwrócić uwagę na czynniki, które wpływają na naszą skórę negatywnie – jest to przede wszystkim silne zanieczyszczenie środowiska, ale również źle dobrane kosmetyki, zła dieta. Chcąc zadbać o stan naszej skóry starannie dobierajmy kosmetyki do codziennie pielęgnacji, starajmy się przebywać w czystym środowisku, jak najczęściej zażywajmy sportu czy spacerów.