Program Symfonia pomaga prowadzić finanse firmy

Program Symfonia pomaga prowadzić finanse firmy

0

Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi, często niezbyt przyjemnymi i żmudnymi obowiązkami, których nie można uniknąć ze względu na obowiązujące prawo. Do jednych z nich należy oczywiście prowadzenie księgowości. Gdy korzystanie z biura rachunkowego przestaje być sensowne, konieczne jest zatrudnienie księgowej. Aby ułatwić wykonywanie pracy i wszelkich procesów podatkowo-finansowych, warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które przyniosą korzyści firmie jako całości i jej pracownikom. Mowa tu o oprogramowaniu finansowo-księgowym. Jednym z najbardziej znanych produktów tego typu na rynku jest program Symfonia firmy Sage.

Księgowość i finanse firmy pod kontrolą

Samodzielne wykonywanie księgowości przez właściciela czy korzystanie z usług zewnętrznego biura sprawdza się, gdy firma jest mała i obowiązków z tym związanych jest niewiele. Gdy wielkość firmy wymaga zatrudnienia własnej księgowej, pracę ułatwi jej właśnie zastosowanie tego typu narzędzia, jak oprogramowanie Symfonia. Z jego pomocą można wykonać wszystkie operacje związane z finansami, w tym podatkami, firmy. Co więcej, pomaga ono w terminowym wykonywaniu poszczególnych operacji. W rezultacie wszelkie zadania związane z księgowością są wykonywane szybko i sprawnie, a to oznacza niższe koszty i mniej problemów dla firmy, jej zarządu czy właścicieli.

Szeroka funkcjonalność programu Symfonia

Po wprowadzeniu niezbędnych danych program wykonuje wiele operacji automatycznie, a jego odpowiednie zaprogramowania pozwoli na wykonywanie poszczególnych z nich bez potrzeby każdorazowego wykonywania. Zaletą, jaka cechuje się program Symfonia jest też analiza sytuacji firmy oraz prezentowanie znacznej ilości danych w formie wykresów. Możliwe jest drukowanie raportów oraz zestawień. Można w nim zlecić plecenia przelewu czy kontrolować kwoty VAT do zapłaty.

Oprogramowanie Symfonia i korzyści dla firmy

Program jest w pełni zgodny z polskim systemem prawnym, a przy tym zapewnia pełne bezpieczeństwo wprowadzonych i przechowywanych w nim danych. Symfonia oferuje szybko dostęp do wszelkich potrzebnych danych, a jego dostosowanie do potrzeb konkretnej firmy nie jest trudne. Program jest intuicyjny, a w razie potrzeby producent oferuje wsparcie.

Firmy, które chciałyby wypróbować zalety takiego programu, nie muszą od razu kupować pełnej wersji. Można skorzystać z kilku wersji demo, aby poznać jego działanie i sprawdzić, czy będzie przydatny w danej firmie. Wersje demonstracyjne mają ograniczoną funkcjonalność do jednego stanowiska, ale pozwalają w pełni oszacować przydatność programu.