Projektujemy i urządzamy boks biurowy

Projektujemy i urządzamy boks biurowy

0

 

Przestrzenie biurowe open space nie tracą na popularności i w dalszym ciągu wiele firm chce je stosować. Ma to wiele zalet. Łatwiej i taniej urządzić takie biuro oraz zaadaptować na te cele pomieszczenia, które nie były projektowane z myślą o biurach. Jednak aby praca w przestrzeni open space była wygodna i komfortowa, koniecznie trzeba zadbać o urządzenie wygodnych boksów dla pracowników. Co takiego taki boks powinien zawierać? Odpowiedź na te i inne pytania przygotowała firma BN Office Solution, zajmująca się produkcją mebli biurowych, w tym regałów i szaf.

Biuro najważniejszą częścią boksu

Siedząc przez 8 godzin przy biurku, należy zadbać o to, aby miejsce to było wygodne i komfortowe dla pracowników. Dostępna dla nich powierzchnia musi być na tyle duża, aby mogli oni mieć pod ręką wszystkie potrzebne dokumenty i materiały, bez potrzeby częstego wstawania z miejsca pracy. W boksie nie trzeba umieszczać normalnego biurka. Zamiast niego można się zdecydować na równie praktyczny blat. Istotne jest to, aby jego wysokość była dopasowana do potrzeb pracownika. Zastosowanie blatów na regulowanych nogach daje szansę każdorazowego zmieniania wysokości, zależnie od tego, kto w boksie będzie pracować.

 

Kolejna ważna sprawa to szafki na dokumenty i akta

Dla mniej ważnych dokumentów można zastosować otwarte regały BN Office Solution, umieszczając w nich np. segregatory. Szafki i regały na dokumenty mogą stworzyć swoistą ściankę działową, oddzielająca poszczególne boksy od siebie. To bardzo twórcze i kreatywne wykorzystanie przestrzeni, pozwalające również optymalizować koszta całej inwestycji w powierzchnię biurową.

Pod blatem roboczym powinna również się znaleźć jedna lub dwie szafki z szufladami, zamykanymi na kluczyk. Pracownik będzie w nich przechowywać najważniejsze i najbardziej wrażliwe dokumenty, które nie powinny przebywać bez nadzoru. Jedna z zamykanych szuflad powinna również być udostępniona na prywatne rzeczy pracownika, takie jak telefon, portfel lub inne przedmioty, które chce mieć przy sobie i np. pomagają mu w pracy. BN Office Solution produkuje meble modułowe, które można dowolnie ze sobą łączyć, tworząc naprawdę ciekawe i funkcjonalne aranżacje biura.