Przebarwienia na twarzy – 3 skuteczne sposoby na wyrównanie kolorytu skóry

Przebarwienia na twarzy – 3 skuteczne sposoby na wyrównanie kolorytu skóry

0

Przebarwienia na twarzy tworzą się na skutek nadmiernego promieniowania słonecznego oraz innych czynników zależnych i niezależnych od nas. Nawet jeśli całkowicie zrezygnujemy z opalania, na naszej skórze może pojawić się ciemniejsza plamka, której nie będziemy mogli pozbyć się domowymi sposobami. Wtedy z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Poznaj 3 skuteczne sposoby na przebarwienia na twarzy.

Peeling kwasami na przebarwienia

Przebarwienia to powierzchniowe zmiany skórne w postaci płaskich plam o ciemnym zabarwieniu, które najczęściej występują na twarzy. Jednym ze sposobów na ich usunięcie jest złuszczenie naskórka. W tym celu kosmetolog może wykonać odpowiednio dobrany peeling chemiczny przy użyciu mieszanki kwasów złuszczających o wybielającym działaniu. Substancje te redukują przebarwienia oraz przyspieszają procesy odnowy naskórka.

W gabinetach kosmetologicznych i klinikach medycyny estetycznej wykorzystuje się kwasy medyczne o wysokich stężeniach, które są w stanie w krótkim czasie rozjaśnić skórę i usunąć przebarwienia. W drogeriach dostępne są również kosmetyki z kwasami, jednak charakteryzują się one zdecydowanie słabszym działaniem, więc wskazane są raczej jako terapia pomocnicza niż właściwe leczenie.

Hydrodermabrazja – mikrodermabrazja wodna

Delikatnym działaniem złuszczającym charakteryzuje się zabieg mikrodermabrazji wodnej, czyli hydrodermabrazji, z której skorzystamy m.in. w Klinice Miracki na warszawskim Ursynowie. Jest to zabieg wykonywany często jednorazowo dla odświeżenia cery, jednak regularnie stosowany może przynieść wiele korzyści dla kondycji cery, m.in. umożliwia redukcję powierzchniowych przebarwień.

Mikrodermabrazja wodna to wieloetapowy zabieg wykonywany przy pomocy wyspecjalizowanego urządzenia. Do oczyszczenia skóry używany jest strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem oraz specjalna głowica próżniowa. Nierzadko dla rozmiękczenia cery stosuje się dodatkowo delikatne kwasy złuszczające. Efektem jest usunięcie warstwy martwego naskórka, lecz bez nieestetycznego efektu łuszczenia. Zwieńczeniem zabiegu jest aplikacja wybranych substancji aktywnych, które uzupełniają i utrwalają działanie hydrodermabrazji.

Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia oporne na zabiegi kosmetologiczne można usunąć za pomocą lasera. Zabieg polega na punktowym podgrzewaniu skóry, co prowadzi do rozbicia zmian pigmentacyjnych. Przebarwienia wynikają z nadmiernego nagromadzenia melaniny w skórze. Działanie lasera polega na kumulowaniu energii w komórkach barwnikowych, czego efektem jest rozbicie pigmentu na drobne cząsteczki, które następnie organizm usuwa samodzielnie.

Do usuwania przebarwień służą specjalne lasery. Do rozjaśniania cery używa się m.in. technologii pikosekundowej i tulowej. Lasery te wyróżniają się głębokim działaniem – docierają do warstw skóry, do których nie są w stanie dotrzeć substancje stosowane w peelingach chemicznych czy podczas hydrodermabrazji.

Co ciekawe, laseroterapię można łączyć z takimi zabiegami, jak peeling chemiczny czy hydrodermabrazja. Tego typu terapie stanowią przygotowanie przed laserowym usuwaniem przebarwień. Zabiegi łączone wymagają mniej powtórzeń, a ich efekty są szybciej widoczne.

Z tego rodzaju zabiegów najlepiej jest korzystać w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej – zobacz więcej.