Remont starego domu na wsi

Remont starego domu na wsi

0

Piękna okolica, cisza, spokój, stary dom. Nic tylko realizować marzenia o przystani z dala od zgiełku. Wystarczy kupić i wyremontować. Szybko okazuje się, że zakup starego domu to najłatwiejsza rzecz, a remont pochłonie ogromne pieniądze i wymagać będzie nie tylko czasu, ale także niestandardowych rozwiązań.

Wyzwania dla remontujących stary dom

Realizacja marzeń o domu na wsi musi być przemyślana i dobrze skalkulowana. Gdy decyzja zostanie już podjęta i stare domostwo w malowniczej okolicy znajdzie nowego właściciela, przychodzi czas żmudnego remontu. Najczęściej nie wystarczy pomalowanie ścian i odnowienie kuchni oraz łazienki. Nastawić należy się na wymianę belek stropowych lub całego dachu, można też liczyć się z niezagospodarowanym strychem, który warto dostosować do swoich potrzeb. Aranżacja strychu to prawdziwe wyzwanie. Można wygospodarować na nim przestronne, jasne pomieszczenie z oryginalnymi skosami i meblami w rustykalnym bądź skandynawskim stylu. Jeśli chce się zachować charakter budynku warto skorzystać z niebanalnych rozwiązań, jakie proponuje Steico Polska i zapoznać się z cennikiem Steico. Firma ta specjalizuje się w produkcji innowacyjnych i ekologicznych materiałów budowlanych.

Oferta Steico Polska

W ofercie Steico Polska znajdziemy płyty i maty izolacyjne, belki nośne do stropów, lekkie belki do ścian, fornirowe drewno warstwowe, płyty pilśniowe, materiały izolacyjne oraz wiele innych produktów niezbędnych przy remoncie starego domu. Wykorzystanie odpowiednich materiałów izolacyjnych będzie miało niebagatelne znaczenie w trakcje adaptacji strychu na pomieszczenia użytkowe. Jak wiadomo w pokojach na poddaszu zazwyczaj zimą jest chłodniej, natomiast latem trudno w nich wytrzymać ze względu na nagrzewanie się dachu. Izolacja wykonana przy wykorzystaniu materiałów Steico Polska pozwalają zniwelować ten problem. Dzięki zastosowaniu rewolucyjnych rozwiązań proponowanych przez Steico wymarzony dom będzie ciepły, dobrze izolowany zarówno przed zimnem jak i ciepłem, a przy tym przyjazny środowisku i ekonomiczny.

Steico cennik

Pobierając Steico cennik , można dobrze skalkulować remont i lepiej zaplanować wydatki. Już szybka i pobieżna lektura cennika pozwala przekonać się, że wybór materiałów ekologicznych Steico znacznie obniża koszty remontu, a lekkie konstrukcje oraz materiały dyfuzyjne są idealnym rozwiązaniem do starych domów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://icmarket.pl/pl/steico.html