Skoki, kroki i  drżący z niepokoju rodzice

Skoki, kroki i  drżący z niepokoju rodzice

0

Zajmowanie się małym dzieckiem to autentyczne wyzwanie. Szczególnie, gdy robimy to pierwszy raz i jeszcze nie wiemy, że zmiany zachodzą bardzo często nagle. Dziecko znajdujące się w skoku rozwojowym z dnia na dzień zdobywa kolejne umiejętności, których rodzice się oczywiście spodziewają, ale nie tak szybko. Wszystko dzieje się zazwyczaj szybciej, niż myśleliśmy. Dziecko wciąż nas zaskakuje, kiedy pierwszy raz przewraca się z plecków na brzuch. Kiedy siada. Kiedy podtrzymując się, wstaje. Kiedy robi ten najważniejszy, bo pierwszy krok.

Barierka na schody Maxigate

Pierwsze kroki dziecka to wielka radość rodziców. Ale też sygnał oznaczający, że dziecko zacznie penetrować cały dom. Zresztą robiło to już wcześniej, na czworaka. Oto najwyższa pora, żeby zabezpieczyć schody. Niezastąpiona w tym przypadku będzie barierka na schody Maxigate. Montowana rozporowo. Szerokie drzwiczki bramki Maxigate otwierają się w obie strony. Całość pomalowana jest proszkowo nietoksycznymi środkami. Bramka charakteryzuje się wyjątkowo mocną i stabilną konstrukcją. Posiada dodatkowe rozszerzenie pod konkretny wymiar, którego akurat potrzebujemy.

Ochraniacze na kanty

Kiedy dziecko uczy się chodzić, zwykłe rzeczy stają się niebezpieczne. Jak stoły, stoliki, komody i szafki z ostrymi kantami, które znajdują się na wysokości dziecięcej główki. Warto pomyśleć o zestawie osłonek czy też ochraniaczy, które zminimalizują konsekwencje uderzenia głową w ostry kant.