Skrzynki na owoce i ich ciekawe zastosowania

Skrzynki na owoce i ich ciekawe zastosowania

0

Wiele produktów ma dzisiaj swoje zastosowanie w przemyśle, jak również w naszych domach. Co ciekawe, niektóre do domów czy do biur trafiają w momencie, gdy ich rola w przemyśle się kończy, na przykład ze względu na ich duże zużycie. Jednym z takich właśnie artykułów są między innymi skrzynki po jabłkach.

Zdrowe owoce – odpowiednie przechowywanie

Aby znajdujące się na sklepowych półkach owoce trafiały do końcowego odbiorcy w jak najlepszym stanie, bardzo ważny jest odpowiedni proces ich przygotowania i transportu. Ważnym elementem są odpowiednie pojemniki, jak właśnie na przykład skrzynki na jabłka, które pozwalają przewozić je bez większych problemów i przede wszystkim bez obawy o ich uszkodzenie. W zależności od ilości przewożonych owoców stosuje się albo tak zwane big box, czyli plastikowe pojemniki dużych rozmiarów, albo drewniane skrzynki na jabłka. Te ostatnie są bardzo często wykorzystywane między innymi ze względu na fakt, iż nie ma zazwyczaj konieczności przekładania owoców w inne pojemniki do ich ekspozycji na sklepie.

Drewniane czyli naturalne

Skrzynki na jabłka produkowane są z drewna, co czyni je niezwykle przyjaznymi dla przechowywanych czy przewożonych w nich owoców. Drewno pozwala dostarczać owocom znacznie więcej powietrza niż plastikowe pojemniki, ponadto skrzynki wykonuje się tak, aby znajdowały się w nich prześwity, pozwalające na swobodny przepływ tlenu. Do zalet, jakie mają skrzynki na jabłka wskazuje się także ich przystępny koszt produkcji. Nie wymagają zbyt wielkiego wkładu pracy ani specjalnych linii produkcyjnych, co czyni je niezwykle tanimi i jednocześnie bardzo wytrzymałymi.

Ze sklepu do domu czy biura

Skrzynki po jabłkach są produktami niezwykle poszukiwanymi na rynku aranżacji wnętrz. Niewielka ilość wyobraźni i trochę pracy sprawiają, że można z nich stworzyć bardzo interesujące dodatki. Stosowane są jako półki czy pojemniki na dokumenty lub inne rzeczy, jednakże aby mogły pełnić taką rolę wymagają przede wszystkim dokładnego oczyszczenia. Zazwyczaj bowiem są to skrzynki używane, które już nie będą stosowane w sklepach ani w przemyśle. Ich powierzchnia jest chropowata, wymagają więc przede wszystkim odpowiedniego oszlifowania. Zazwyczaj po ich wzmocnieniu malowane są na wybrany kolor, ewentualnie łączone ze sobą, jeżeli mają stanowić większy mebel, na przykład mały regalik.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z