Skrzynki na warzywa – podstawowe informacje

Skrzynki na warzywa – podstawowe informacje

0

Profesjonalna uprawa warzyw stanowi nie lada wyzwanie. Nie chodzi tylko o zatrudnienie pracowników i zapewnienie odpowiednich warunków wzrostu, ale także o wymogi unijne, znalezienie nabywców, dobre ustalenie ceny i transport. Każdy z nas, odwiedzając targowiska, czy liczne sklepy innej branży, może zazwyczaj dostrzec liczne skrzynki na warzywa pełne dorodnych, zachęcających do kupna przysmaków. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę ile trudu trzeba włożyć w to, by się one w tym miejsc znalazły.

Jak dobrać odpowiednią skrzynkę na warzywa?

Podstawowym pytaniem jest to, jaki materiał nas interesuje. Skrzynka na warzywa może być bowiem drewniana lub plastikowa. Tutaj na decyzję wpłynąć może spodziewana długość transportu, czy przechowywania, cena (plastik jest minimalnie droższy, więc przy kupnie większej ilości różnica cenowa będzie zauważalna) oraz po prostu indywidualne preferencje.

Następnie oczywiście musimy zastanowić się nas spodziewaną ilością plonów i ich łączną wagą, a więc nad ilością i wymiarami skrzynek, które chcemy zakupić. Nie chcemy przecież, aby warzywa trzeba było układać zbyt ciasno, by wysypywały się podczas transportu lub, by nasze skrzynki na warzywa po ich zapełnieniu były tak ciężkie, że nikt nie będzie w stanie ich podnieść.

Trzeba więc odpowiednio dobrać wymiary – najbardziej popularne ze skrzynek drewnianych mogą nas kosztować kilkanaście złotych, a ceny dużych, profesjonalnych, plastikowych – mogą nieraz sięgnąć nawet kilkuset złotych. Jeżeli więc chodzi tylko o krótkie przechowanie plonów i transport do odbiorcy – sytuacja będzie nieco inna. Jeżeli prowadzimy własny sklep warzywny lub posiadamy stoisko na targowisku – warto zatroszczyć się o to, by nasz skrzynie na warzywa nie tylko były łatwe w transporcie, ale także pozwalały na dobre przechowanie zawartości i by nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu i dokładnie przyjrzeć się wszystkim dostępnym w ofercie skrzynkom na warzywa, by wybrać najbardziej na odpowiadające.

Skrzynka na warzywa – co jest w tym wszystkim najważniejsze?

Osiągnięcie dorodnych plonów jest już samo w sobie sztuką i wymaga wiele troski, doświadczenia oraz profesjonalizmu. Zbiór w odpowiednim czasie jest nieraz dużym wyzwaniem (w zależności od pory roku, ilości rąk do pracy i wielkości uprawy). Potem czekają nas kolejne wyzwania, już bardziej logistyczne, czyli przechowanie i transport. Odpowiednie skrzynie na warzywa są absolutnie niezbędne, by tych cennych plonów nie uszkodzić.

Najbardziej istotne jest zatem znalezienie najbardziej odpowiedniego sposobu na przekazanie ich potencjalnym nabywcom, w stanie równie pięknym i cieszących oko tak samo, jak w momencie ich zebrania. Przy odrobinie troski i przy doborze odpowiednich środków, z pewnością uda nam się to osiągnąć.