Skuteczna walka z żylakami

Skuteczna walka z żylakami

0

Na żylaki cierpi aż jedna trzecia Polek. Warto wiedzieć, że są sposoby, aby skutecznie je zlikwidować. Aby przywrócić nogom ładny wygląd, nieuniknione jest specjalistyczne leczenie lub poddanie się odpowiedniemu zabiegowi. Żylaki powstają z powodu zmniejszenia wytrzymałości i elastyczności ścian żył, które odprowadzają krew do serca. Krew spływa ku kończynom dolnym, powodując nadciśnienie w żyłach przez co dochodzi do poszerzania się ich, a skutkiem jest powstanie żylaków. Pamiętajmy o tym, że powinnyśmy bagatelizować pojawienia się nawet jednego żylaka.

Jak zapobiegać powstawaniu żylaków?

Jeżeli chcemy zapobiec powstaniu żylaków powinniśmy nosić wygodne buty, zrezygnować z obcisłych ubrań, zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną, zakończyć palenia papierosów oraz picie alkoholu, nie dopuszczać do otyłości oraz regularnie masować nogi. Jeżeli zauważymy coś niepokojącego, natychmiast powinniśmy udać się do specjalisty, aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnych kompleksów, które z pewnością wpłyną także na nasze zdrowie psychiczne.

Oferta szpitala chirurgicznego Medfemina

Szpital chirurgiczny Medfemina jest prywatną placówką we Wrocławiu, w którym zespół doświadczonych lekarzy oraz pielęgniarek z ogromnym zaangażowaniem i troską dba o dobro każdego pacjenta. Medfemina oferuje szeroką ofertę zabiegów chirurgicznych z użyciem małoinwazyjnych metod operacyjnych. Sprawdź ofertę – usunięcie żylaków Wrocław.