Spraw, aby Twoje mieszkanie było jaśniejsze!

Spraw, aby Twoje mieszkanie było jaśniejsze!

0

Pomieszczenia pełne naturalnego światła wydają się nam obszerniejsze optycznie. Odpowiednia aranżacja okien jest bardzo ważna, abyśmy mogli czuć się w naszych mieszkaniach komfortowo. Jakie błędy popełniają najczęściej Polacy podczas aranżowania swoich okien?

Rolety zamiast firan!

Jeszcze do niedawna w Polsce panowało przekonanie, że w oknie powinna znajdować się przynajmniej firana, najlepiej uzupełniona zasłonami czy kotarami. Jednak to, co było modne 20 lat temu nie sprawdza się w dzisiejszym świecie. Problem z firanami i kotarami jest zrozumiały – skutecznie zmniejszają one ilość naturalnego światła wpadającego do pomieszczeń, przez co stają się one zaciemnione, optycznie mniejsze. Na szczęście dzisiaj mamy wiele alternatyw dla klasycznych firan – chociażby delikatne firany tworzone z muślinu w jasnych kolorach. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak rolety na okna, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Rolety wykonywane są z trwałych tkanin, odpornych na ścieranie, wnikanie brudu, jak również na długotrwałe promieniowanie słoneczne.
Wielu producentów rolet ozdabia oferowane przez siebie produkty ciekawymi grafikami – takie rolety świetnie sprawdzają się w biurach, pokojach dziecięcych czy kuchniach.