Stwórz oazę spokoju na tarasie!

Stwórz oazę spokoju na tarasie!

0

Warto mieć swoje miejsce, w którym będziemy mogli odpoczywać, relaksować się, ładować wewnętrzne akumulatory. Dla wielu osób taką przestrzenią są tarasy i ogrody. Odpowiednie zaaranżowanie takich miejsc sprawi, że staną się one oazą zieleni i spokoju, cenioną przez domowników. Jakich elementów użyć, aby zaprojektować to miejsce?

Meble, które zapewnią komfort

Z pewnością pierwszym krokiem do urządzania przestrzeni tarasowej jest wybranie odpowiednich mebli. Producenci zapewniają nam dzisiaj kolekcje wykonane z najwyższej jakości tworzyw (m.in. aluminium i technorattanu), które zostały zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. W kolekcjach mebli znajdziemy takie elementy jak fotele, krzesła, niewielkie stoliki kawowe, stoły rozkładane, leżanki. Wszystko, co może okazać się niezbędne do stworzenia miejsca wypoczynkowego.

Zadaszenie tarasu – piękne i funkcjonalne tarasole

Coraz więcej osób decyduje się na zadaszenie tarasu – głównie ze względów praktycznych. A gdyby tak połączyć funkcjonalność oraz estetykę? Takie rozwiązania proponuje marka tarasola.pl. Nowoczesne tarasole to sposób na zadaszenie tarasu oraz urozmaicenie jego przestrzeni. Tarasole wznoszone są na konstrukcjach z aluminium malowanego proszkowo, co gwarantuje estetyczny wygląd elementów przez długi czas.

Aby wznieść tarasolę przy ścianie domu nie ma potrzeby posiadania zezwolenia budowlanego. Sama tarasola jest zaprojektowana w taki sposób, aby opierać się podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h!

Dach, który ochroni nas przed słońcem

Dachy tarasoli tworzone są z dwóch tworzyw. Pierwszy to profile aluminiowe – w takich przypadkach mówimy o zadaszeniu lamelowym. Elementy aluminiowe są ruchome. Drugi rodzaj dachu to konstrukcja z materiałów poliestrowych. Oba rodzaje zadaszenia nie nagrzewają się w słońcu, przez co w cieniu tarasoli znajdziemy przyjemny chłód.