Sypialnie w stylu skandynawskim

Sypialnie w stylu skandynawskim

0

Sypialnia to szczególne miejsce, gdzie  doceniamy ciszę i spokój. Strefa sypialniana dla każdego z nas jest intymnym centrum relaksu i ukojenia. Aby z energią witać każdy poranek i spokojnie zasypiać każdego wieczora, zadbaj o otaczającą Cię przestrzeń. Pewnym sposobem na zaaranżowanie klimatycznej, a zarazem funkcjonalnej sypialni jest czerpanie inspiracji z mieszkań Duńczyków, Szwedów i Norwegów. Czym charakteryzują się sypialnie w stylu skandynawskim? Sprawdź!

Funkcjonalne i stylowe sypialnie: inspiracje z chłodnej Północy

Sypialnie urządzone w stylu skandynawskim są skąpane w jasnych barwach. Według psychologów, biały kolor działa wyciszająco, łagodzi stres i rozdrażnienie, dlatego szczególnie mile widziany jest w tej strefie. Aranżacje inspirowane wzornictwem skandynawskim charakteryzują się prostotą i naturalnością. Próżno szukać tutaj krzykliwych wzorów i rażących kolorów. Wręcz przeciwnie – kompozycje zdominowane są przez proste, ale ciepłe formy. Ważne jest, aby do wnętrz wpadała maksymalna ilość naturalnego światła. Podłogę wyłóż drewnianym parkietem, w oknach zawieś lekkie, lniane zasłonki, na podłodze poustawiaj ulubione kwiaty doniczkowe. Nie zapomnij o nastrojowym oświetleniu.

Meble i dodatki

W sypialni urządzonej w stylu skandynawskim doskonale sprawdzą się proste, ale zarazem wygodne meble. Unikaj ciężkich łóżek z rzeźbionymi wezgłowiami i ciężkich szaf. W nowej sypialni znacznie lepiej sprawdzą się lekkie, proste łóżka, szafa, szafki nocne i komoda wykonane z białej, matowej lub półmatowej płyty MDF. Szczególną uwagę zwróć na modele osadzone na wyższych nóżkach. Atrakcyjną alternatywą dla białych mebli jest zabudowa z drewna.