Szukasz kamerzysty na wesele? – najłatwiej znajdziesz w internecie

Szukasz kamerzysty na wesele? – najłatwiej znajdziesz w internecie

0

Zaręczyny już za nami. Zbliża się termin ślubu i coraz bliżej szczęśliwych dni. Najwyższa więc pora  poszukać kamerzystę na wesele. Aby zdążyć na czas, warto rozpocząć poszukiwania, najpóźniej pół roku przed wyznaczoną datą. Mając już określoną wysokość budżetu weselnego, trzeba też określić kwotę, którą zamierzamy przeznaczyć na film upamiętniający naszą uroczystość. W przyszłości nie raz będziemy przecież oglądać filmową relację z naszego ślubu i wesela, a nawet będą ją oglądały nasze dzieci i wnuki. Patrząc na tak daleką perspektywę, nie warto przesadnie oszczędzać na jakości tak ważnej pamiątki rodzinnej. Poszukajmy więc profesjonalisty, bo naprawdę warto być zadowolonym przez następnych wiele lat.

Oprócz umiejętności samego kamerzysty ważne jest, jakim sprzętem on dysponuje. Jeśli dysponuje kamerą cyfrową wysokiej jakości i specjalnymi lampami, a jeszcze lepiej, gdy ma dwie takie kamery, możemy przypuszczać, że film będzie dobrej jakości. Ujęcia z dwóch kamer stwarzają bowiem dużo większe możliwości zmontowania ciekawego, dynamicznego filmu. Ważne jest też, aby kamerzysta posiadał dobry komputer z profesjonalnym oprogramowaniem. To niezbędny warunek fachowego montażu i dobrej oprawy graficznej.

Jeżeli chcemy upewnić się, czy umiejętności kamerzysty na wesele idą w parze z wysokiej jakości sprzętem, którym on dysponuje, to najlepiej jest zobaczyć jego portfolio z fragmentami nagranych wcześniej filmów. Po dokonaniu wyboru kamerzysty (poprzedzonej negocjacjami cenowymi), możemy przystąpić do przedstawienia mu naszych oczekiwań. Kamerzysta winien jest natomiast przedstawić swoją koncepcję filmu, którą po wspólnym dopracowaniu zrealizuje.

Po zapoznaniu się z przedstawionymi wyżej radami pozostaje nam jedynie przeprowadzić poszukiwania, co może być niestety uciążliwe i trwać długo. Warto więc pójść w ślady kamerzysty, który z powodzeniem korzysta ze zdobyczy techniki, zwłaszcza z komputera i poszukać w internecie portalu weselnego. Nowoczesny portal, jakim jest wesele123.pl dysponuje oprócz obszernego katalogu firm weselnych, także funkcjonalnością o nazwie „integrator usług”. Jest to sposób na szybkie zgłoszenie się firm np. kamerzystów na wesele, którzy mają wolny termin w dniu Twojego ślubu i chętnie podejmą się filmowania wesela. Spośród nich narzeczeni bez straty czasu wybiorą tego kamerzystę, który najbardziej im odpowiada.