Tanie domy całoroczne – czy warto zdecydować się na ich budowę?

Tanie domy całoroczne – czy warto zdecydować się na ich budowę?

0

Chcąc wybudować dom, musimy zadecydować o tym, w jakiej technologii zostanie on wzniesiony. Mamy kilka możliwości – najpopularniejszą z nich jest dom wzniesiony technologią murowaną, który jest stosunkowo drogi w budowie, a inną – tanie domy całoroczne. Czy warto zdecydować się na ich budowę?

 

Tanie domy całoroczne – czym są?

Tanie domy całoroczne budowane są w technologii kanadyjskiej. Ich podstawą jest szkielet wykonany z belek rozstawionych od siebie o 30 – 60 centymetrów, do których następnie są przytwierdzane płyty OSB (mają za zadanie wzmocnić konstrukcję, zagwarantować jej stabilność).

Tanie domy całoroczne nie wymagają podpiwniczenia. Stawiane są na fundamentach wykonanych z płyt, co pozwala na sporą oszczędność czasu i pieniędzy.

 

Zalety domów kanadyjskich

Tak się składa, że domy kanadyjskie mają wiele zalet, których domy budowane w innych technologiach nie posiadają. Zalicza się do nich między innymi zdecydowanie niższy koszt budowy. Szacuje się, że jeden metr kwadratowy w standardzie pod klucz może kosztować od 1900 do 3000 złotych. To naprawdę niewiele! Kolejnym atutem domów kanadyjskich jest czas ich budowy. Rzadko kiedy budowa domu trwa dłużej niż cztery miesiące!

Jak widać, tanie domy całoroczne mają wiele zalet – dlaczego więc niektórzy ludzie są im przeciwni? Niektóre osoby uważają, że domy drewniane są mniej trwałe od murowanych. To nieprawda, szczególnie, jeśli podczas budowy domu zastosuje się preparaty zapewniające drewnu odpowiednie parametry.