Ubezpieczenie samochodu hybrydowego i elektrycznego

Ubezpieczenie samochodu hybrydowego i elektrycznego

0

Na polskich drogach z roku na rok pojawia się coraz więcej samochodów hybrydowych i napędzanych elektrycznie. I nic tym dziwnego – innowacyjne pojazdy są przyjazne środowisku naturalnemu i naszemu portfelowi, są wygodne i przestronne. Czy właściciele innowacyjnych pojazdów muszą przygotować się na wzrost kosztów ubezpieczenia komunikacyjnego? Sprawdź!

Czy ekologiczni kierowcy zapłacą więcej?

Na wysokość składki za podstawowe ubezpieczenie OC wpływa wiele elementów: rok produkcji pojazdu, pojemność silnika, moc, marka i model oraz dane właściciela – jego wiek, doświadczenie za kierownicą, a nawet miejsce, w którym mieszka. Czy rodzaj napędu może zwiększyć wysokość składki? Mamy dobrą wiadomość dla kierowców nowoczesnych samochodów zasilanych ekologicznymi mechanizmami – ubezpieczenie pojazdów hybrydowych i elektrycznych nie generuje wyższych kosztów. Zgodnie z  zapisem art. 34 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych samochody elektryczne i hybrydowe nie podlegają innym warunkom niż modele z silnikami spalinowymi. Ponadto, tego typu pojazdów wciąż jest niewiele, więc taryfa towarzystw często ich nie różnicuje.

Ubezpieczenie nie musi być drogie!

Mimo tego, że warunki ubezpieczenia OC określone są przez prawo, każde towarzystwo samodzielnie ustala wysokość składek. Niezależnie od tego, jaki samochód chcesz ubezpieczyć, warto wybrać jak najtańszą alternatywę. Znalezienie najkorzystniejszej opcji znacząco ułatwiają internetowe porównywarki, takie jak ta dostępna na stronie  Aby zyskać dostęp do dziesiątek tanich ofert dostosowanych do indywidualnych potrzeb, wystarczy uzupełnić prosty w obsłudze kalkulator. Za pośrednictwem strony możesz również zakupić polisę.

Zobacz: Mandat za brak przeglądu