Urządzamy salon w stylu skandynawskim!

Urządzamy salon w stylu skandynawskim!

0

Mimo tego, że styl skandynawski szturmem opanował nasze mieszkania już jakiś czas temu, to wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. I nic w tym dziwnego! Sypialnie, salony czy kuchnie urządzone w oparciu o wyznaczniki stylistyki rodem ze Szwecji czy Dani łączą w sobie funkcjonalność oraz zachwycającą estetykę. Czym charakteryzuje się bijący rekordy popularności styl skandynawski? Jak urządzić salon inspirowany nordyckimi wnętrzami? Sprawdź!

Naturalność i ciepło

Surowy klimat, niskie temperatury i długie wieczory są dla mieszkańców Północy codziennością. Styl skandynawski wykształcił się jako pewnego rodzaju kontra do ostrych warunków pogodowych – jasne kolory, delikatne meble, naturalne materiały (przede wszystkim drewno) i wyeksponowane, duże okna wpuszczające do wnętrza maksimum światła dodają mieszkaniom ciepła i przestronności. Jakie barwy dominują w aranżacjach? Zdecydowanie biel przełamana szarością i pastelami. Co ważne według założeń Skandynawów, mieszkanie ma przede wszystkim praktycznie służyć domownikom, a wyposażenie powinno maksymalnie ułatwiać codzienne życie, dlatego ważne jest, aby wszystkie elementy wyposażenia były funkcjonalne i solidne.

Białe meble skrzyniowe i pikowana sofa skandynawska – must have w Twoim mieszkaniu

Jak wcześniej wspomnieliśmy, główną bohaterką wnętrz zaprojektowanych w skandynawskim stylu jest biel. W sklepach z wyposażeniem outdoorowym nie brakuje obecnie kolekcji, które sprawdzą się w Twoim mieszkaniu. Pożądany efekt pomogą Ci uzyskać proste, pozbawione zbędnych ozdobników meble skrzyniowe wykonane z jasnej płyty MDF. Aby całość prezentowała się lekko, wybierz modele osadzone na delikatnie rozchodzących się na zewnątrz, drewnianych nóżkach. Zrezygnuj ze zwartej meblościanki na rzecz pojedynczych mebli. Białe wyposażenie doskonale będzie harmonizować z drewnianym parkietem.

Jednym z najważniejszych elementów salonowej aranżacji będzie pikowana sofa skandynawska z tapicerką w odcieniach szarości, brązów, czerni lub granatu. Aby mebel jak najlepiej spełniał swoją funkcję, wybierz model z funkcją spania. Nowoczesna rozkładana kanapa z powodzeniem może przejąć funkcję łóżka w mieszkaniach o małym metrażu. Dzięki przemyślanej w najmniejszym stopniu budowie wewnętrznej i zastosowaniu materiałów o wysokiej odporności na przetarcia, nowoczesne kanapy zapewniają wygodę w pozycji siedzącej i leżącej oraz nie niszczeją nawet pod wpływem intensywnego użytkowania.