W poszukiwaniu inspiracji na taras

W poszukiwaniu inspiracji na taras

0

Czy nasz taras może zmienić się nie do poznania? Okazuje się, że wystarczy kilka prostych kroków, aby zwykłą i nieciekawą przestrzeń zmienić w miejsce idealne do odpoczynku i relaksu. Szukając inspiracji na piękny taras nie sposób zignorować propozycje topowych producentów mebli i dodatków. Dzięki ich pomocy nasz taras stanie się miejscem, gdzie chętnie spędzać czas będzie cała rodzina.

Nowoczesne meble technorattanowe

Wśród rekomendowanych i najczęściej wybieranych mebli ogrodowych wymienia się komplety technorattanowe. Meble takie oparte są na aluminiowych, lekkich stelażach, a ich wierzch tworzy plecionka syntetyczna, do złudzenia przypominająca naturalny rotang. Zaletą nowoczesnego technorattanu jest jego wysoka odporność na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, promieniowanie UV. Nawet po wielu latach użytkowania meble ogrodowe z technorattanu nie tracą swojego pięknego koloru, nie odkształcają się, nie łamią.

Dach nad naszymi głowami – wybierz tarasolę

Jak w najprostszy sposób chronić się przed silnym słońcem? Do niedawna rozwiązaniem były parasole ogrodowe. Dzisiaj klienci szukają rozwiązań bardziej funkcjonalnych. Producent tarasoli na stronie tarasola.pl przedstawia konstrukcje, które pozwolą nam cieszyć się bliskością zieleni bez względu na pogodę. Nowoczesne tarasole z pewnością pozwolą też zmienić estetykę miejsca wypoczynkowego na lepsze!

Konstrukcje tarasoli oparte są na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo – takie rozwiązanie sprawia, że elementy te są zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Wewnątrz konstrukcji ukryty jest system odprowadzania wody, przez co deszczówka odprowadzana jest poza obręb tarasoli. Na szczycie konstrukcji umieszczony jest dach – jest on wykonany z materiału technicznego pokrytego warstwą poliuretanu lub też z aluminiowych lameli. Bez względu na model tarasola skutecznie chroni przed promieniowaniem UV i zapewnia komfortowy cień użytkownikom.