Wiosna na talerzu

Wiosna na talerzu

0

Długa zima daje nam się we znaki. Brak słońca, niskie temperatury i długie wieczory mogą obniżać nastrój i demotywować do działania. Na szczęście, z każdym kolejnym dniem jesteśmy coraz bliżej wiosny! Warto utrzeć nosa zimie i umilić sobie czas oczekiwania do rozpoczęcia sezonu letniego. Zbilansowana dieta bogata w składniki odżywcze, witaminy i odpowiednie nawodnienie to prosty, ale pewny sposób na odzyskanie sił witalnych i radości z życia!

Warzywa i owoce – energia, piękna cera, szczupła sylwetka

Jak przemycić odrobinę słońca do kuchni i pozytywnie wpłynąć na sylwetkę? Jedząc warzywa! Warto urozmaicić codzienne menu o świeże warzywa i owoce. Witaminy i składniki odżywcze w nich zawarte budują naszą odporność i przeciwdziałają infekcjom, dbają o prawidłową pracę jelit i minimalizują ilość wchłanianego tłuszczu, zmniejszają aktywność wolnych rodników oraz wspierają działanie układu krwionośnego.

Ponadto, w sklepach znaleźć możemy obecnie bardzo szeroki wybór zdrowych, ekologicznych produktów będących wartościowym uzupełnieniem codziennej diety. Chipsy z jabłka albo z jarmużu zamiast klasycznych, niezdrowych przekąsek? Dlaczego nie!

Garnki z powłoką ceramiczną – gotowanie bez tłuszczu

Dietetycy mówią jednoznacznie: ważne jest nie tylko to, co jemy, ale również sposób przyrządzania posiłków. Aby codziennie serwować sobie pyszne, zdrowe i niskokaloryczne posiłki, warto uzupełnić kuchenną kolekcję o nowe garnki! Na szczególną uwagę zasługują garnki Gerlach, a dokładniej aluminiowe modele z warstwą ceramiczną. Nowoczesna powłoka non-stick umożliwia przygotowywanie posiłków bez konieczności zatapiania ich w oleju czy maśle. Ceramika, w przeciwieństwie do teflonu, jest wolna od sztucznych substancji, które mogłyby przedostać się do pokarmu. Ponadto, potrawy nie przywierają do powierzchni naczynia, dzięki czemu smażenie i gotowanie w nowoczesnych garnkach i patelniach jest czystą przyjemnością. Gdzie szukać wysokiej klasy naczyń? Przede wszystkim w sklepie internetowym gerlach.pl!