Wspomóż swój organizm  – komora hiperbaryczna Olsztyn

Wspomóż swój organizm – komora hiperbaryczna Olsztyn

0

Z roku na rok obserwujemy coraz większy rozwój medycyny. Mowa tu zarówno o chirurgii, biotechnologii jak i terapiach bezinwazyjnych, ponieważ dziś wiele schorzeń jesteśmy w stanie wyleczyć bez udziału skalpela. Jedną z najpopularniejszych metod oddziaływania na ludzki organizm bez konieczności przerywania integralności ciała pacjenta, jest leczenie sprężonym tlenem. Zabieg znany jest w Polsce od lat, ale dopiero teraz coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić. Jeśli mieszkasz w województwie Warmińsko-Mazurskim i chcesz skorzystać z terapii tlenowej, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca i dowiedz się, jak działa komora hiperbaryczna w Olsztynie.

Komora hiperbaryczna Olsztyn – czym jest?

Jeśli interesuje nas, jak wygląda komora hiperbaryczna w Olsztynie z zewnątrz, możemy powiedzieć, że jest to niepozorna i szczelna konstrukcja, wykonana przy użyciu odpornego plastiku oraz metali. Wokół samej tuby widnieje aparatura, która pozwala kontrolować środowisko terapii podczas wykonywania zabiegu. Standardowo dostępne są konstrukcje z komorami jednomiejscowymi i wielomiejscowymi. Różnica polega na tym, że w tym pierwszym rodzaju zmieści się wyłącznie jeden pacjent, a w drugim wielu równocześnie.

Komora hiperbaryczna Olsztyn pomaga tysiącom osób rocznie, poprzez wykorzystanie leczniczych właściwości sprężonego tlenu. Otóż okazuje się, że jeśli ten popularny pierwiastek, niezbędny do życia, poddamy odpowiedniemu ciśnieniu, będzie on mógł przeniknąć bezpośrednio do komórek organizmu, który poddawany jest terapii. Takie wzmożone dostarczenie tlenu do ludzkiego lub zwierzęcego ciała wspiera jego regenerację, a także działa korzystnie w leczeniu wielu schorzeń.

Kiedy komora hiperbaryczna w Olsztynie jest zalecana?

Jak łatwo się domyślić, tlenoterapia przeważnie stosowana jest z uwzględnieniem zalecenia lekarza lub fizjoterapeuty, jednak wiele osób korzysta z tego zabiegu samodzielnie, w celu poprawy samopoczucia lub przyśpieszenia regeneracji. Generalnie, za najpowszechniejsze wskazanie do zastosowania komory hiperbarycznej w Olsztynie uznaje się wystąpienie różnego rodzaju schorzeń. Dzięki sprężonemu tlenowi, który zostaje przetransportowany bezpośrednio do komórek, ludzkie ciało szybciej się regeneruje, co wpływa na tempo rekonwalescencji.

Niestety nie zawsze komora hiperbaryczna w Olsztynie może być zastosowana, nawet jeśli pacjent w teorii potrzebuje tego rozwiązania. Co wyklucza możliwość użycia tlenoterapii? Ze względów technicznych, do wykonania zabiegu nie kwalifikuje się m.in. pacjentów z rozrusznikiem serca, a także tych z klaustrofobią lub padaczką. Umieszczenie osoby borykającej się z ww. problemami w takiej komorze mogłoby skończyć się tragicznie. Poza tym, na kontakt z tlenem pod ciśnieniem nie powinny być narażone kobiety w ciązy, osoby z gorączką, rozedmą płucną czy te, u których wykonano operacje w okolicy głowy lub/i klatki piersiowej.

Jak każda terapia, również użycie komory hiperbarycznej w Olsztynie, może nieść ze sobą negatywne konsekwencje zdrowotne nawet dla względnie zdrowych osób. Szczególnie narażeni są natomiast ci, którzy nie przyznali się lub u których nie zdiagnozowano problemu dyskwalifikującego przed zabiegiem. Dla przykładu, jeśli osoba przeziębiona zostanie poddana tlenoterapii, może dojść do uszkodzenia uszu lub zatok. W komorze hiperbarycznej nie mogą też przebywać osoby z dużymi wadami wzroku lub aktywnym zapaleniem oczu, gdyż na tym polu także może dojść do uszkodzeń. Poza tym odnotowywano przypadki hipoglikemii, napadów padaczkowych, bólu głowy/brzucha, a także nudności. Rzadkim, ale występującym powikłaniem, jest także zatrucie tlenem.

Czy komora hiperbaryczna w Olsztynie jest droga?

Jeśli masz wskazanie do zastosowania komory hiperbarycznej w Olsztynie, z pewnością zastanawiasz się, czy będzie Cię to drogo kosztować. Generalnie można stwierdzić, że jednorazowa sesja w komorze nie jest szczególnie kosztowna, ponieważ, w zależności od miasta, jest to od 200 do 400 zł. Problem może pojawić się, jeśli tlenoterapii musimy poddawać się regularnie. Warto wiedzieć natomiast, że część schorzeń leczona jest w komorze na fundusz zdrowia, dlatego nim umówisz się na zabieg prywatnie, sprawdź, czy nie przysługuje Ci refundacja.