Wybuduj dom drewniany w kilka miesięcy

Wybuduj dom drewniany w kilka miesięcy

0

Marzeniem wielu Polaków jest posiadanie własnego domu – to dla nich kwintesencja własnej przestrzeni życiowej, możliwości związanych z powiększaniem rodziny. Własny dom to także szansa na urządzenie pięknego ogrodu i organizowanie w nich przestrzeni dla siebie. Własny dom to także spory wydatek –szczególnie jego wybudowanie. W tej kwestii jednak wiele się zmieniło w ostatnich kilku latach. Wszystko za sprawą domów szkieletowych.

Dom szkieletowy, tworzony z myślą o mieszkańcach

Domy szkieletowe tworzone były pierwotnie w Kanadzie oraz w krajach skandynawskich – wszystko za sprawą olbrzymiej dostępności głównego materiału budulcowego, czy drewna. W ich przypadku ważna była lekkość konstrukcji oraz szybkość budowy. Stopniowo moda na takie rozwiązania zaczęła przyjmować się również w innych krajach, w tym w Polsce. Polacy zafascynowała przede wszystkim idea domu z drewna, która doskonale wpasowała się w modę na życie eko. Dodatkowo domy tego typu okazały się znacznie tańsze od klasycznych domów murowanych. Dzisiaj w Polsce spotkamy setki firm oferujących nam wzniesienie domu drewnianego w niewielkich pieniądzach. Jedną z topowych firm jest  który zaproponuje nam przede wszystkim interesujące projekty domów drewnianych. W katalogu bez trudu znajdziemy domy o mniejszym i większym metrażu, każdy z domów charakteryzuje duży stopień naturalnego światła wpadającego do wnętrza. Duża ilość okien oraz jasne kolory proponowane przez producentów sprawiają, że wnętrza wydają się być bardziej komfortowe i przyjazne.

Dlaczego warto zainteresować się domem drewnianym?

Domy drewniane buduje się niezwykle szybko – to jeden z głównych powodów, dla których inwestorzy wybierają właśnie tę technologię. Dom drewniany powstaje od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy ma być oddany w stanie surowym czy deweloperskim. Na uwagę zasługują również innowacyjne metody ocieplania budynku